Pradžia
2020 m. „Mokyklų tobulinimo centras“ pradėjo įgyvendinti nacionalinį projektą „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“.
Projekto tikslas – sukurti visoms Lietuvos mokykloms prieinamą internetinę biblioteką, kurioje bus talpinamos įvairių žanrų knygos (ar jų ištraukos) vaikams ir paaugliams, be kitų temų paliečiančios įvairovės ir žmogaus teisių klausimus. Kiekvienai knygai bus kuriamos mokymo medžiagos, kurias mokytojai galės naudoti dėstydami įvairius mokymo dalykus – literatūrą, istoriją, etiką, geografiją (ar vesdami integruotas pamokas).
Projektu siekiame
Projektas „Bendradarbiaujančios klasės“ kartu su „Mokyklų tobulinimo centru“ mokyklas kviečia jungtis prie didžiausios bendradarbiavimo pamokos skirtos Vasario 16-ajai.
Sausio 2 dieną vykusiuose LRT Metų apdovanojimuose „Renkuosi mokyti!“ alumnas, Vilniaus „Šilo“ mokyklos mokytojas Artur Markevič pelnė Metų ateities apdovanojimą, kuri skirta jaunosios kartos žmogui, kolektyvui ar organizacijai, savo talentu, ryžtu ir pasiekimais jau šiandien kuriantiems ateities Lietuvą.
Mokytojas Artur Markevič į mokyklą atėjo per programą „Renkuosi mokyti!“, o sudėtingu COVID-19 pandemijos metu per labai trumpą laiką drauge su kitais mokyklos specialistais parengė unikalius nuotolinio ugdymo pamokų rinkinius. Taip pat apdovanojimui nominuotas už tai, kad prisideda prie Vilniaus „Šilo“ mokyklos ilgalaikių konsultacijų įstaigoms, ugdančioms vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių. Artur Markevič šiemet išrinktas dr. Meilės Lukšienės premijos laureatu.
2021 m. sausio 4 d. Ramūnas Skaudžius Švietimo, sporto ir mokslo ministerijoje pradės viceministro darbą ir bus atsakingas už bendrąjį ugdymą. Džiaugiamės ir sveikiname mūsų bendruomenės narį!
Jau galima registruotis į 2021 m. Mokyklų tobulinimo centro sukurtas profesinio tobulėjimo programas. Šios programos tikslingai suskirstytos pagal skirtingus vadovų, mokytojų bei mokyklų komandų poreikius. Programos kurtos kruopščiai išanalizavus mokyklose kylančius iššūkius, norimas tobulinti sritis ir šiam laikotarpiui svarbiausias kompetencijas. Siūlomų programų trukmė: 40 akad. val. Programos gali būti įgyvendinamos gyvai ar nuotoliniu būdu.
2020 m. pavasarį karantino įkarštyje Mokyklų tobulinimo centras pakvietė mokytojus įsijungti į „Bendradarbiaujančių klasių“ iniciatyvą, padėjusią mokytojams sujungti klases ir pasiūlyti mokiniams naujų, įkvepiančių mokymosi patirčių su bendraamžiais iš kitų Lietuvos vietovių. Šį rudenį einame dar toliau ir siūlome mokytojams susijungti ilgalaikiam klasių bendravimui bei pačių mokytojų profesiniam tobulėjimui. Tai visiškai nauja mokinių mokymosi ir mokytojų profesinio tobulėjimo forma.
Iki 2020 m. lapkričio 13 d. kviečiame mokytojus registruotis į unikalios formos profesinio tobulėjimo programą „Mokome ir mokomės kartu“.
Meilės Lukšienės premija apdovanotas 26 metų mokytojas Arturas Adamas Markevičius kasdien stato tiltus tarp krantų, kurie vienas kito bijo. Bet per kiek daugiau nei dvejus pastaruosius metus jis jau patyrė, kad kai tie krantai susieina, baimė išsisklaido.
„Aš nesu kuo nors geresnis už kitus mokytojus. Neduok Dieve, jei taip kas nors pagalvotų. Be kolegų palaikymo nieko nebūtų buvę. Tai viso mūsų kolektyvo nuopelnas“, – apie tai, kad jam teko šiemetinė premija, kuri teikiama jauniems pedagogams, sakė A. A. Markevičius.
Atsižvelgdamas į naujus mokyklų veiklos iššūkius ir poreikius, remdamasis ilgamete ekspertine patirtimi bei išbandyta praktika Mokyklų tobulinimo centras sukūrė ilgalaikes programas mokytojams bei mokyklų bendruomenėms.
Mokyklų tobulinimo centras kviečia 14-16 metų mokinių tėvus į nemokamą MICHAEL programos pristatymą, kur supažindinsime su programos mentoriais, pristatysime esminius programos aspektus bei naudą paaugliams. Pristatymo metu bus galima užsiregistruoti į pusmečio trukmės programos mokymų ciklą paaugliams.
Programos pristatymas vyks nuotoliniu būdu, rugsėjo 22 dieną, 17.30 val. Registracija čia
2020 m. pavasarį karantino įkarštyje Mokyklų tobulinimo centras pakvietė mokytojus įsijungti į „Bendradarbiaujančių klasių“ iniciatyvą, padėjusią mokytojams sujungti klases ir pasiūlyti mokiniams naujų, įkvepiančių mokymosi patirčių su bendraamžiais iš kitų Lietuvos vietovių. Šį rudenį einame dar toliau ir siūlome mokytojams susijungti ilgalaikiam klasių bendravimui bei pačių mokytojų profesiniam tobulėjimui.
Iki 2020 m. rugsėjo 30 d. kviečiame mokytojus registruotis į unikalios formos profesinio tobulėjimo programą „Mokome ir mokomės kartu“.
Ši vasara, kaip ir visos ankstesnės bei visos būsimos vasaros, pralėkė labai greitai. Ruduo netruko įsibėgėti, o mes jau turime kuo nudžiuginti vaikus ir jų mokytojus šiais mokslo metais! Literatūrinė edukacija „Nepaprasta pamoka su knyga“ grįžta atsinaujinusi – temomis, autoriais ir patirtimi. Ačiū kelioms dešimtims praėjusiais mokslo metais apklausoje dalyvavusių mokytojų, kurie išsakė savo mintis ir pasiūlymus, kaip galėtume tobulėti!
Kviečiame Jus į literatūrinių edukacijų pristatymą tiesioginėje vaizdo konferencijoje.
Mokyklos per trumpą laikotarpį išbandė ir rinkosi įvairias virtualias mokymo aplinkas. Dalis mokyklų įsidiegė ir taiko virtualias mokymo aplinkas. Tačiau dalis mokyklų nepasirinko vieningos mokymo aplinkos ar planuoja keisti pasirinktą virtualią mokymosi aplinką.
Jau šį rudenį Lietuvos mokytojų gretas papildys vienuoliktoji programos „Renkuosi mokyti!“ karta. Iš 357 kandidatų buvo atrinkta 30 dalyvių, kurie šiandieną pradėjo pasiruošimą savo naujajam karjeros žingsniui. Mėnesį truksianti „Renkuosi mokyti!“ vasaros mokykla“ padės jiems drąsiau žengti pirmuosius žingsnius Lietuvos mokyklose ir įgyti reikiamų kompetencijų darbui su vaikais.
Birželio 16-ąją šventiškai paminėjome programos „Renkuosi mokyti!“ 9-osios dalyvių kartos išleistuves į alumnystę. 22 dalyviai dvejus savo metus skyrė darbui Lietuvos mokyklose, įgijo neįkainojamos patirties bei iš arti pažino ugdymo procesą. Baigus programą, dalyviai skatinami likti švietime ir toliau jame kurti pokytį, skleidžiant „Renkuosi mokyti!“ puoselėjamas vertybes.
Gegužės 20 d. kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionaline švietimo agentūra bei programa „Renkuosi mokyti!“ organizavome vaizdo konferenciją, kurios metu aptarėme vieną svarbiausių nuotolinio ugdymo elementų – refleksiją.
Šis susitikimas buvo skirtas mokyklos direktorių pavaduotojams. Kartu aptarėme refleksijos reikšmę ir svarbą nuotolinio ugdymo(si) procese, kaip panaudoti refleksiją kokybiškam grįžtamajam ryšiui ir kryptingam mokinių ugdymui, kaip ir kokius pokyčius mokykloje sukuria reflektuojantys mokytojai. Džiaugiamės, jog konferencija susidomėjo gausus švietimo bendruomenės būrys – joje dalyvavo 290 mokyklų direktorių pavaduotojų iš visos Lietuvos.
Kviečiame prisidėti prie Mokyklų tobulinimo centro inicijuojamų programų, kurios skatina vaikus atrasti mokymosi džiaugsmą, augimo ir skirti 1,2 proc. pajamų mokesčio. Susipažinkite – tai „Renkuosi mokyti!“ ir „Vaikų žemė“! Jūsų kirta parama pasirinktai programai yra be galo svarus indėlis į jos gyvavimą, sklandžią veiklą bei tikslų siekimą.