Mokytojams

Mokykloms

Vadovu_mokykla

Renkuosi_mokyti

 

MTC balsas – tai erdvė, kurioje mes, Mokyklų tobulinimo centro (MTC) darbuotojai, norime dalintis įvairiais pastebėjimais apie švietimą Lietuvoje bei pasaulyje, tuo pačiu kviečiant ir Jus išsakyti savo nuomonę.Čia diskutuosime, dalinsimės patirtimis, apmąstymais, kalbėsime apie temas, kurios, mūsų nuomone, šiuo metu yra aktualios ir svarbios.
Iki susitikimų, diskusijų ir pasidalinimų!

 

MTC komanda.

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai  2016-10-21 Nr. RM-S-061/16

Programos „Renkuosi mokyti!“ alumnai džiaugiasi, kad parengtas Pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programos projektas. Kaip ir minima dokumente, Valstybinės švietimo strategijos pirmasis prioritetas – mokytojo asmenybė. Deja, Strategija jau artėja link pusiaukelės, o apie šios krypties konkretų įgyvendinimą pradėta kalbėti tik dabar. Bet kokiu atveju, esame įsitikinę, kad dėmesys mokytojams ir kitoms pedagoginėms profesijoms yra raktas į geresnę švietimo kokybę, todėl džiaugiamės, kad judame šia linkme. Programa „Renkuosi mokyti!“ jau aštuonerius metus atveria kelius kitokiems žmonėms ateiti į mokyklas, kelia aukštą kartelę jų rengimui ir darbo kokybei bei dalijasi su visuomene geraisiais pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis. Todėl džiaugiamės, kad esame numatyti kaip partneriai kelti pedagoginių profesijų prestižą, esame nusiteikę toliau dirbti ta linkme, palaikome Prestižo kėlimo programos siekį teikti iniciatyvas keisti svarbius teisės aktus.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Artėjant 2016 m. Seimo rinkimams, imamasi įvairiais pjūviais nagrinėti partijų rinkimines programas. Kadangi „Renkuosi mokyti!“ savo vizijos – mokymosi sėkmės ir džiaugsmo kiekvienam vaikui – siekia visų pirma per mokytojų atranką, rengimą ir palaikymą, – darosi smalsu panagrinėti, ką programos siūlo pedagogams. Ne tik augsiančius atlyginimus – šių pažadėti gudrūs visi. Ir net ne tik sprendimus su demografija susijusioms bėdoms (sparčiai mažėjantis mokinių skaičius, senstanti pedagogų populiacija). Įdomesnis klausimas: kiek partijos yra pasirengusios naikinti skaudulius, apie kuriuos viešojoje erdvėje kalbama gerokai tyliau ir rečiau?

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

„Renkuosi mokyti!” alumnų komanda atsiliepė į ŠMM viešą kvietimą pakartotinai svarstyti Brandos darbo programos projektą ir po aktyvių diskusijų uždaroje grupėje ir išsiuntė pastabas projekto rengėjams, Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC). Kviečiame susipažinti su „Renkuosi mokyti!” alumnų komandos pastabomis projektui bei pateikti savo nuomonę ar pasiūlymų tolesniems svarstymams. Planuojama, kad brandos darbą dvyliktokai galės rengti nuo 2016 metų.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Šiemet švenčiame 25-ąjį atkurtos Lietuvos nepriklausomybės gimtadienį. Laisvė mums, gyvenusiems sovietiniais laikais ir dalyvavusiems 1989-1991 m. įvykiuose, yra brangi likimo dovana.

Ką reiškia Kovo 11-oji ir Lietuvos laisvė jauniems žmonėms ir vaikams? Paprašėme pasidalinti mintimis keletos „Renkuosi mokyti!“ mokytojų.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Prisijungimas

IPImazas.png

Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis