Mokyklų tobulinimo centro direktorė Eglė Pranckūnienė Evgenios Levin nuotrauka

Rasos Baškienės pokalbis su švietimo eksperte Egle Pranckūniene, Mokyklų tobulinimosi centro steigėja.

Ar pasitikime žmonėmis, dirbančiais mokyklose? Ar mūsų švietimo sistema orientuota į žmones, ar į rodiklius? Apie tai 

Kokia pagrindinė mokyklos funkcija – ar parengti visapusiškai harmoningą asmenybę, ar ruošti specialistus šalies ūkiui? 

Nepriklausomybės pradžioje buvo kuriama švietimo vizija, siekusi paruošti visavertę asmenybę, atskleisti kiekvieno žmogaus potencialą, o darbo rinka niekada nebuvo pagrindinis vizijos kūrėjų tikslas. Europos Sąjungai – ekonominei sąjungai – rūpi tik tai, kiek švietimas ekonomiškai prisideda prie ūkio plėtros. Toks požiūris daro didelę įtaką ir mūsų švietimui. Todėl kyla daug prieštaravimų: turėdami humanistinę žmogaus asmenybės ugdymo sampratą su šūsniu naujausių dokumentų („Geros mokyklos koncepcija“ ir t. t.), turime ir realių sprendimų, kurie rodo, kad į švietimą žiūrima kaip į ūkio priedėlį.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Nacionalinis projektas „Lyderių laikas 3“ kviečia  Lietuvos švietimo bendruomenę ir kitus neabejinguosius aktualiausiems švietimo klausimams svarstyti ir spręsti į švietimo lyderystės forumą. Vasario 28 d. – kovo 1 d. Socialinių mokslų kolegijoje (Kalvarijų g. 137E, Vilnius) forumo tema – „Lietuvos mokykla – atvira pasauliui“. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šviesoje kviečiame Jus kalbėtis apie mokyklą, gyvuojančią laisvoje šalyje, atvirą migruojančioms idėjoms, kultūroms, skirtingiems mokiniams ir jų šeimoms, socialiniams, kultūriniams iššūkiams, kuriamą ant demokratinių daugiatautės Lietuvos kultūros pamatų.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Prasidėjus naujiems metams, literatūros pažinimo projektas „Vaikų žemė“ tęsia kūrybinių skaitymų užsiėmimus Vilniaus m. 1-5 ir 7 klasių mokiniams. Skaitomi kūriniai įtraukti į pradinio ir pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos bendrosios programos privalomos literatūros sąrašą.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Prasideda projektas „ Pavaduotojų akademija“.
Tęstinėje mokymų programoje kviečiami dalyvauti Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų vadovų pavaduotojai ugdymui

Programos tikslas - sudaryti sąlygas pavaduotojams kurti bendradarbiavimo tinklus, padėti mokyklų pavaduotojams efektyviai dirbti mokyklose bei rengti mokyklų vadovų rezervą.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Prisijungimas

Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis