Jau šį rudenį Lietuvos mokytojų gretas papildys vienuoliktoji programos „Renkuosi mokyti!“ karta. Iš 357 kandidatų buvo atrinkta 30 dalyvių, kurie šiandieną pradėjo pasiruošimą savo naujajam karjeros žingsniui. Mėnesį truksianti „Renkuosi mokyti!“ vasaros mokykla“ padės jiems drąsiau žengti pirmuosius žingsnius Lietuvos mokyklose ir įgyti reikiamų kompetencijų darbui su vaikais.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Birželio 16-ąją šventiškai paminėjome programos „Renkuosi mokyti!“ 9-osios dalyvių kartos išleistuves į alumnystę. 22 dalyviai dvejus savo metus skyrė darbui Lietuvos mokyklose, įgijo neįkainojamos patirties bei iš arti pažino ugdymo procesą. Baigus programą, dalyviai skatinami likti švietime ir toliau jame kurti pokytį, skleidžiant „Renkuosi mokyti!“ puoselėjamas vertybes.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Gegužės 20 d. kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionaline švietimo agentūra bei programa „Renkuosi mokyti!“ organizavome vaizdo konferenciją, kurios metu aptarėme vieną svarbiausių nuotolinio ugdymo elementų – refleksiją.

Šis susitikimas buvo skirtas mokyklos direktorių pavaduotojams. Kartu aptarėme refleksijos reikšmę ir svarbą nuotolinio ugdymo(si) procese, kaip panaudoti refleksiją kokybiškam grįžtamajam ryšiui ir kryptingam mokinių ugdymui, kaip ir kokius pokyčius mokykloje sukuria reflektuojantys mokytojai. Džiaugiamės, jog konferencija susidomėjo gausus švietimo bendruomenės būrys – joje dalyvavo 290 mokyklų direktorių pavaduotojų iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Kviečiame prisidėti prie Mokyklų tobulinimo centro inicijuojamų programų, kurios skatina vaikus atrasti mokymosi džiaugsmą, augimo ir skirti 1,2 proc. pajamų mokesčio. Susipažinkite – tai „Renkuosi mokyti!ir „Vaikų žemė“! Jūsų kirta parama pasirinktai programai yra be galo svarus indėlis į jos gyvavimą, sklandžią veiklą bei tikslų siekimą.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Pastaruoju metu turbūt ne vienam vaikus auginančiam ar su vaikais dirbančiam žmogui teko susidurti su karantino mestais iššūkiais. Net ir laisvėjant suvaržymams emocinė atmosfera šeimose dar ilgam gali išlikti įaudrinta ne tik realaus nerimo dėl viruso plitimo, bet ir įtampų dėl išsibalansavusios buities, ekonominių sunkumų. 

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Dr. Eglė Pranckūnienė
VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ steigėja

Jau septintą pavasarį privatus žurnalas „Reitingai“ surūšiuoja Lietuvos mokyklas į geras ir prastas. Mokyklos visada to laukia su nerimu, kadangi jų vietą reitinge dažniausiai nulemia ne mokytojų  įdedamas darbas bei pastangos, o virtinė kiekybinių rodiklių, kurie gali būti priklausomi nuo daugelio išorinių veiksnių. Pavyzdžiui, jeigu mokykla atsisako pateikti tam tikrus duomenis, jos vieta reitinge automatiškai krenta.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Vilniaus švietimo pažangos centras koordinuoja ir Vilniaus miesto savivaldybė finansuoja naują projektą „Sugrįžtu mokyti“. Šis projektas padės grįžti į mokyklą tiems, kuriems svarbus kiekvienas vaikas, kurie dega noru juos mokyti ir visuomet jautė pašaukimą dirbti mokykloje. Be galo džiugu, jog šis projektas bus įgyvendintas remiantis sėkminga VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ ir jo programos „Renkuosi mokyti!“ patirtimi.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Dr. Eglė Pranckūnienė
VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ steigėja

COVID-19 supurtė viso pasaulio visuomenę. Švietimo sistema taip pat išgyvena daugybę iššūkių, susijusių su masiniu perėjimu prie nuotolinio ugdymo. Pasiturinčios ir skurstančios šalys susiduria su labai skirtingomis problemomis. Jeigu Vakarų šalyse sprendžiama, kokias platformas geriau naudoti, kaip išvengti jų perkrovimo, tai kitur mąstoma, kaip mokyti nuotoliniu būdu, kai nėra ne tik interneto, bet ir elektros. Pasitelkiamas radijas, paštas ir kitos tradicinės medijos, pasiekiančios vaikus nuošaliausiuose kampeliuose. Ne mažiau iššūkių kelia mokinių standartizuoto egzaminavimo klausimas – kaip jį organizuoti karantino sąlygomis?

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Balandžio 2-ąją minime Tarptautinės vaikų knygos dieną, o šia proga mažuosius skaitytojus literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kviečia į Vaikų literatūros savaitę, kurios metu jie susipažįsta su savo mėgstamų knygų autoriais. Daugiau informacijos rasite čia https://www.facebook.com/events/207787876987230/

Šią dieną kasmet mini ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skelbdama Vaikų literatūros premijos laureatus. Be galo džiugu, jog šiemet VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ inicijuota programa „Vaikų žemė“ buvo apdovanota premija už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje.

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Mokyklų tobulinimo centras tęsia pažintį su inovatyviomis edukacinėmis programomis iš Izraelio. 2020 m. vasario 17 – 19 d.  RM 9 mokytojai ir jų pedagoginiai konsultantai mokėsi, kaip taikant naratyvinius metodus, padėti kiekvienam mokytojui ir jo mokiniams kurti ir išgyventi savo sėkmės istoriją.  

Skaityti daugiau...

Komentuoti (0 Komentarai)

Naujienlaiškių prenumerata

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis