Ikimokyklinio ugdymo įstaigoms siūlome medicinos psichologės Aušrelės Matukevičiūtės mokymus apie autizmo spektro sutrikimus.

Kodėl siūlome šiuos mokymus?

Elgesio ir emocijų  sutrikimai sukelia daug sunkumų patiems vaikams, jų tėvams, artimiesiems ir pedagogams, kurie turi organizuoti sklandų ugdymo procesą, siekti užsibrėžtų rezultatų. Juk elgesio, emocijų, probleminės raidos vaikams, turintiems įgimtų ar įgytų sutrikimų (tokių, kaip dėmesio ir aktyvumo trūkumas, nerimas,  Aspergerio sindromas ar autizmo spektro bruožai ), sunkiau sekasi  bendrauti, stringa suvokimas bei mąstymas.

Sėkmingas ugdymo procesas reikalauja specializuotos  pagalbos tokiems vaikams. Todėl yra labai  svarbu, kad specialistai, kurių matymo ir veiklos lauke yra tokie vaikai, galėtų lengviau ir kuo anksčiau  pastebėti  sutrikimus, pradėti taikyti specializuotą pagalbą, numatyti ugdymo kryptis.

Šių seminarų metu  bus siekiama aptarti  ir pristatyti galimus pozityvaus elgesio formavimo  ir bendravimo būdus, supažindinti su  kasdienio praktinio darbo ypatumais ir ugdymo proceso organizavimo būdais, taip pat  galimais netinkamo elgesio ir socializacijos sutrikimų  prevencijos būdais. Lektorė mielai atsakys į konkrečius su Jūsų įstaigos atvejais šioje srityje susijusius klausimus.


Siūlome šias mokymosi programas:


„Vaikų, turinčių elgesio ir emocijų sutrikimų, ugdymo / mokymo proceso ypatumai ir pagalba“

Seminaro metu būtų aptarti tokie  probleminės raidos vaikai: turintys dėmesio ir aktyvumo, emocijų ir nerimo, elgesio ir socializacijos sutikimų ar jų spektro bruožų. Aptariami  praktinio darbo ypatumai ir ugdymo/ mokymo proceso organizavimo būdai.

„Darbo principai  su vaikais,  turinčiais  autizmo spektro sutrikimų“

Seminaro metu aptariami vaikų, turinčių Aspergerio sindromą ar kitų autizmo spektro sutrikimų, bendravimo, elgesio, suvokimo bei mąstymo ypatumai; tokių vaikų ugdymo / mokymo principai; elgesio valdymo būdai bei kitos galimos intervencijos.

„Vaikų psichosocialinės raidos rizikos faktoriai, galimi prevencijos būdai“

Seminaro metu aptariamos vaikų socializacijos sutrikimų priežastys, nagrinėjami rizikos veiksniai, skatinantys asocialaus  bei nepageidaujamo elgesio formavimąsi, galimi prevencijos būdai ugdymo procese, bendradarbiavimas su tėvais.

 Mokymai gali būti pritaikomi prie individualių jūsų kolektyvo poreikių, nagrinėjamos konkrečios situacijos.

Seminarų vadovė: Aušrelė Matukevičiūtė, medicinos psichologė, Montessori pedagogė-terapeutė (Vaikų  ligoninė, VšĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas Vaiko raidos centras).

Vieno seminaro trukmė – 6 akad. val. Seminaro dalyviai gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Kaina sutartinė. Mokymai gali vykti Jūsų mokykloje arba Mokyklų tobulinimo centre.

Daugiau informacijos suteiks mokymų vadovė Daiva Stasiulionienė tel. (8 5) 212 71 83, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 20% (1 vertinimas)

Komentarų modulį sukurė CComment

Prisijungimas

Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis