2015 m. birželio 11 d. LR Prezidento kanceliarija, Mokyklų tobulinimo asociacija ir Nacionalinis švietimo lyderystės forumas organizavo diskusiją „Kaip pasiekti geresnės ugdymo kokybės?“, kurioje dalyvavo visų lygmenų švietimo politikos formuotojai, mokytojų, mokinių, studentų, tėvų, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Diskusijos dalyviai kvietė švietimo dalyvius susitarti dėl ugdymo kokybės ir šių susitarimų laikytis.

Taip pat buvo nutarta kiekvienais metais birželio mėn. organizuoti apskritojo stalo diskusiją, kurioje būtų aptarta, kas pasikeitė ugdymo kokybės srityje, sistemiškai mokantis iš sukauptos patirties ir turimų duomenų.

 

2015-2016  m. Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino įvairių dokumentų, susijusių su ugdymo kokybe: Kokybės kultūros plėtros veiksmų planą, Geros mokyklos koncepciją, Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašą, viešai paskelbė apie ilgalaikę mokytojo profesijos patrauklumo ir prestižo kėlimo programą. LR Prezidentė D.Grybauskaitė 2015 m. rugsėjo mėn. kartu su 150 kitų valstybių vadovų pasirašė „Jungtinių tautų darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030 metų“. Joje daug dėmesio skiriama visa apimančio ir lygiomis galimybėmis grįsto ugdymo sampratai bei jos praktiniam įgyvendinimui kiekvienoje šalyje ir pasaulyje.  Lietuvos valstybė yra įsipareigojusi ir savo piliečiams, ir tarptautinei bendruomenei, kad užtikrins lygiateisį ir kokybišką ugdymą kiekvienam besimokančiajam, tačiau šie įsipareigojimai įgyvendinami nepakankamai sparčiai.

Diskusijoje „Ugdymas Lietuvos mokyklose: įtraukiantis ar diskriminuojantis?“aptarsime, kaip švietimo politikos formuotojai ir mokyklų  bendruomenės galėtų kurti sąlygas lygiateisiam ir kokybiškam ugdymui, kaip keisti mokinius vienodinančią ugdymo kultūrą.Pagrindinį pranešimą skaitys VDU prof. Jonas Ruškus, pirmasis Lietuvos atstovas Jungtinių Tautų Neįgaliųjų Komitete. Po pranešimo vyks diskusija: susipažinsime su sėkmingą ir sudėtingą patirtį turinčių švietimo praktikų patirtimi, klausime politinių partijų atstovų nuomonės ir siūlymų, kaip jie ketina prisidėti prie situacijos gerinimo. Diskusijos klausytis ir vėliau į ją įsijungti kviečiami visi suinteresuoti šiuo klausimu – švietimo vadybininkai, mokytojai, tyrėjai, tėvai, žurnalistai. 

Jei norite dalyvauti renginyje registruokitės

Laukiame Jūsų 2016 m. birželio 15 d. 15 val.
Renginys vyks Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39.). 

Renginys truks 2-2,5 val.

Jeigu turite klausimų - tel. 8 655 81519, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Eglė Pranckūnienė,
Mokyklų tobulinimo asociacijos vardu.

Naujienlaiškių prenumerata

Paslaugų teikimo sąlygos: VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu mtc@mtc.lt
Aš sutinku su Paslaugų teikimo sąlygos ir Privatumo politika
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis
Projekto „Renkuosi mokyti!“ tel. +370 5  212 7173 El. paštas: info@renkuosimokyti.lt

Ši svetainė naudoja būtinus slapukus. Būtini slapukai įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių slapukų, juos galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas. Lankydamiesi svetainėje sutinkate, kad slapukai būtų naudojami. Slapukų politika