2015 m. birželio 11 d. LR Prezidento kanceliarija, Mokyklų tobulinimo asociacija ir Nacionalinis švietimo lyderystės forumas organizavo diskusiją „Kaip pasiekti geresnės ugdymo kokybės?“, kurioje dalyvavo visų lygmenų švietimo politikos formuotojai, mokytojų, mokinių, studentų, tėvų, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Diskusijos dalyviai kvietė švietimo dalyvius susitarti dėl ugdymo kokybės ir šių susitarimų laikytis.

Taip pat buvo nutarta kiekvienais metais birželio mėn. organizuoti apskritojo stalo diskusiją, kurioje būtų aptarta, kas pasikeitė ugdymo kokybės srityje, sistemiškai mokantis iš sukauptos patirties ir turimų duomenų.

 

2015-2016  m. Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino įvairių dokumentų, susijusių su ugdymo kokybe: Kokybės kultūros plėtros veiksmų planą, Geros mokyklos koncepciją, Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašą, viešai paskelbė apie ilgalaikę mokytojo profesijos patrauklumo ir prestižo kėlimo programą. LR Prezidentė D.Grybauskaitė 2015 m. rugsėjo mėn. kartu su 150 kitų valstybių vadovų pasirašė „Jungtinių tautų darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030 metų“. Joje daug dėmesio skiriama visa apimančio ir lygiomis galimybėmis grįsto ugdymo sampratai bei jos praktiniam įgyvendinimui kiekvienoje šalyje ir pasaulyje.  Lietuvos valstybė yra įsipareigojusi ir savo piliečiams, ir tarptautinei bendruomenei, kad užtikrins lygiateisį ir kokybišką ugdymą kiekvienam besimokančiajam, tačiau šie įsipareigojimai įgyvendinami nepakankamai sparčiai.

Diskusijoje „Ugdymas Lietuvos mokyklose: įtraukiantis ar diskriminuojantis?“aptarsime, kaip švietimo politikos formuotojai ir mokyklų  bendruomenės galėtų kurti sąlygas lygiateisiam ir kokybiškam ugdymui, kaip keisti mokinius vienodinančią ugdymo kultūrą.Pagrindinį pranešimą skaitys VDU prof. Jonas Ruškus, pirmasis Lietuvos atstovas Jungtinių Tautų Neįgaliųjų Komitete. Po pranešimo vyks diskusija: susipažinsime su sėkmingą ir sudėtingą patirtį turinčių švietimo praktikų patirtimi, klausime politinių partijų atstovų nuomonės ir siūlymų, kaip jie ketina prisidėti prie situacijos gerinimo. Diskusijos klausytis ir vėliau į ją įsijungti kviečiami visi suinteresuoti šiuo klausimu – švietimo vadybininkai, mokytojai, tyrėjai, tėvai, žurnalistai. 

Jei norite dalyvauti renginyje registruokitės

Laukiame Jūsų 2016 m. birželio 15 d. 15 val.
Renginys vyks Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39.). 

Renginys truks 2-2,5 val.

Jeigu turite klausimų - tel. 8 655 81519, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Eglė Pranckūnienė,
Mokyklų tobulinimo asociacijos vardu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1