Viešoji įstaiga „Mokyklų tobulino centras“ (MTC), devintus metus įgyvendinanti jaunųjų mokytojų pritraukimo programą „Renkuosi mokyti“, pradeda naują projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“. Juo siekiama tvarių vadovavimo, ugdymo ir bendravimo pokyčių mokyklų bendruomenėse įtraukiant ir mokinius, ir mokytojus, ir mokyklų vadovus. Projekto metu bus remiamasi įtraukiojo ugdymo samprata bei sėkminga programos „Renkuosi mokyti!“ patirtimi.

Imtis naujo projekto, pasak MTC steigėjos Eglės Pranckūnienės, paskatino įsisenėjusios mokyklų problemos. „Mokinių pasiekimų tyrimų duomenys rodo, kad penktadalis 15-os metų sulaukusių moksleivių neturi bazinio raštingumo. Dėl augančios socialinės ir ekonominės atskirties, taip pat individualizuoto mokymo stokos negerėja mokinių pasiekimų lygis bei jų pasitenkinimas pačia mokykla. Be to, prognozuojama, kad nuo 2018-ųjų Lietuvoje ims trūkti mokytojų, nes talentingiausi jauni žmonės nenoriai renkasi mokytojo profesiją. Akivaizdu, kad mums reikia programų ir projektų, kurie padėtų mokykloms susidoroti su sudėtingais iššūkiais. To mes ir siekiame“, - sako E. Pranckūnienė.

Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ per dvejus metus iš viso dalyvaus 30 šalies mokyklų. Kiekvienoje iš jų dirbs programos „Renkuosi mokyti“ mokytojas, specialūs kvalifikuoti mentoriai. Mokyklų vadovai savo vadybines kompetencijas tobulins ilgalaikėje tarptautinėje mokymosi programoje, parengtoje kartu su organizacija „International Leadership Associates“. Atrinkti mokyklų mokytojai savo kvalifikaciją kels tęstinėje mokymosi programoje „Įtraukusis ugdymas klasėje“. Projekto metu į daugelį procesų bus siekiama įtraukti ir pačius moksleivius bei jų tėvus.

„Norime, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę. Tam reikia pozityvios ir atviros aplinkos, naujo požiūrio į ugdymą, vadovavimą mokyklai, aktyvesnio visos bendruomenės įsitraukimo“, - pasakoja naujo projekto vadovė Indrė Stakėnienė.

Pasak I. Stakėnienės, projekto tikslai glaudžiai siejasi su naujosios vyriausybės prioritetais – kelti mokytojo profesijos reputaciją ir didinti jos patrauklumą, skatinti mokyklose individualizuotą mokymą ir taip gerinti moksleivių pasitekinimą, žinių lygį, atmosferą mokyklose. „Norime labai aiškiai matuoti projekto rezultatus, matyti pažangą, todėl atrinktose mokyklose bus atliekamas kompleksiškas pažangos tyrimas. Labai tikimės, kad vėliau dalyviai dalinsis savo patirtimi, perduos patirtį kitoms Lietuvos mokykloms“, - sako I. Stakėnienė.

Įgyvendinant projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ MTC bendradarbiaus su „Vilniaus prekybos paramos fondu DABAR“. Kaip pagrindinis projekto partneris šis fondas per dvejus metus iš viso numato skirti daugiau kaip 700 tūkst. eurų finansavimą.

Pasak fondo direktorės Elenos Aleknavičienės, nuosekli ilgametė MTC veikla ir jų vykdomi projektai turi apčiuopiamos naudos šalies švietimo kokybei, todėl norima prisidėti prie tolesnių centro projektų ir padėti plėsti jų įtaką, kad vis daugiau mokinių pajustų teigiamus ir visapusiškus pokyčius savo mokyklose.

Projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ dalyvių atranka prasidės jau netrukus. Anketą internete www.renkuosimokyti.lt bus galima pildyti iki vasario 27 dienos. Tikimasi pritraukti ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių Lietuvos miestelių mokyklas. Pagal specialius kriterijus iš viso bus atrinktos 30 mokyklų. Pirmasis projekto etapas startuos jau šiais mokslo metais – rugsėjo mėnesį.

Naujienlaiškių prenumerata

Paslaugų teikimo sąlygos: VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu mtc@mtc.lt
Aš sutinku su Paslaugų teikimo sąlygos ir Privatumo politika
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis
Projekto „Renkuosi mokyti!“ tel. +370 5  212 7173 El. paštas: info@renkuosimokyti.lt

Ši svetainė naudoja būtinus slapukus. Būtini slapukai įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių slapukų, juos galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas. Lankydamiesi svetainėje sutinkate, kad slapukai būtų naudojami. Slapukų politika