Lyderių laikas 3 – nacionalinė iniciatyva, siekianti tobulinti ugdymo įstaigų vadybos praktiką bei besimokančiųjų mokymosi kokybę, kad mokyklų, savivaldybių ir nacionalinio lygmens švietimo darbuotojai būtų labiau pasirengę vardan mokinių mokymosi pažangos inicijuoti ir vykdyti kokybinius pokyčius savo organizacijose.
2017 m. pradžioje startavo tęstinio projekto „Lyderių laikas“ trečiasis etapas. VšĮ Mokyklų tobulinimo centras, kaip partneris, kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centru ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu įgyvendins šio projekto veiklas.
Projekto tikslas yra įtvirtinti lyderystei palankią infrastruktūrą Lietuvos švietimo sistemoje, užtikrinančią nacionalinio, savivaldos bei mokyklų lygmens švietimo lyderių bendruomenės susitelkimą vardan besimokančiųjų mokymosi sėkmės (profesinis kapitalas). Projektu siekiama įtvirtinti nuolatinį atsinaujinimą ir aukštesnę mokymosi kultūrą.
Projekto pirmas dalinis tikslas yra švietimo bendruomenės lyderystės gebėjimų didinimas kuriant ir įgyvendinant regioninius sisteminio pokyčio projektus, antras dalinis tikslas: vientisos ir integruotos visų lygmenų lyderių kompetencijų plėtotės sistemos įgyvendinimas ir trečias dalinis tikslas yra profesionalios švietimo lyderių savitarpio pagalbos tinklo kūrimas, išplečiant mokymosi, dalijimosi patirtimi ir bendradarbiavimo galimybes Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. Siekiant šio tikslo, bus sukurti ir įgyvendinti lyderystės infrastruktūros stiprinimo, t.y. sisteminio pokyčio, projektai savivaldybėse (45); įgyvendinta Formaliųjų švietimo lyderystės studijų programa (210 studentų) ir Neformaliųjų švietimo lyderystės mokymų programa (1350 dalyvių, įskaitant 60 užsienio lietuvių bendruomenių atstovų); sukurtas profesionalios švietimo lyderių savitarpio pagalbos tinklas, išplečiant mokymosi, dalijimosi patirtimi ir bendradarbiavimo galimybes Lietuvoje ir tarptautiniu mastu per švietimo lyderystės forumus, tinklapį www.lyderiulaikas.smm.lt, projekto alumnų tinklus, tarptautinius švietimo lyderystės tinklus.
VšĮ Mokyklų tobulinimo centras, atsakingas už neformaliosios švietimo lyderystės programos įgyvendinimą, kviečia rimtai mokytis pasiryžusius švietimo bendruomenės narius įsitraukti į ilgalaikę neformaliąją programą, kurios paskirtis – sustiprinti lyderystės kompetencijas ir švietimo vadybos išmanymą taikant į praktiką ir patirtį orientuotas mokymosi strategijas. Ši programa buvo sukurta ir išbandyta ankstesniuose projekto „Lyderių laikas“ etapuose, joje jau mokėsi 270 nacionalinio, savivaldos ir mokyklos lygmens švietimo lyderių iš visos Lietuvos.
Programa skiriama ir patyrusiems, ir mažiau patirties turintiems švietimo bendruomenės atstovams: visų tipų mokyklų vadovams, pavaduotojams, visų dalykų mokytojams, nacionalinio lygmens ir savivaldybių specialistams, linkusiems į savarankišką studijavimą ir refleksiją, kuriems ne tiek svarbu gauti formalųjį išsilavinimo pripažinimą, kiek įgyti naujos patirties ir kompetencijų, refleksyviai analizuoti savo praktiką ir kurti naujas veiklos idėjas bendradarbiaujant su kolegomis iš savo ir kitų savivaldybių. Baigusieji programą gebės integruoti teorines žinias į praktinę veiklą kurdami ir įgyvendindami pozityvius mokymosi pokyčius savo klasėje, mokykloje, savivaldybėje ir šalyje.
Programą sudaro penki moduliai, iš kurių vienas yra privalomasis, kiti – pasirenkamieji.
Kiekvieną modulį sudaro 48 val., arba 6 dienos auditorinio, ir 200 val. savarankiško mokymosi, skirto mokslinei literatūrai studijuoti ir analizuoti, projektams rengti ir pristatyti, individualiai ir kolegialiai refleksijai. Kiekvienas modulis yra suskaidytas į tris dalis, kurių kiekvienos trukmė – dvi dienos. Tarp jų atliekamos savarankiškos užduotys ir grupiniai projektai. Trečioji dalis yra skiriama individualioms ir grupinėms konsultacijoms, taip pat grupinių projektų pristatymams. Dalyviai, baigę kiekvieną modulį ir visą programą, gaus pažymėjimą, kuriame aprašytos jų tobulintos kompetencijos. Tai yra suderinta ir su Švietimo lyderystės magistrantūros programa.
Mokymasis pagal neformaliąją programą yra įtraukiantis, aktyvus ir savivaldus, mažiau auditorinio, o daugiau savarankiško ir praktinio darbo. Mokymasis vyks Jūsų arba gretimoje savivaldybėje parenkant vietą (mokyklą, švietimo centrą ar kt.), į kurią būtų patogu atvažiuoti iš kelių savivaldybių.
Privalomojo modulio mokymasis bus organizuojamas 6-iais srautais, t. y. vieną besimokančiųjų grupę sudarys dviejų arba trijų gretimų savivaldybių dalyviai. Pirmasis modulio užsiėmimas vyks vienoje savivaldybėje, o antrasis – kitoje, kad dalyviams nereikėtų dažnai važiuoti toliau nuo namų. Pasirenkamųjų modulių mokymasis bus organizuojamas trimis srautais, grupę sudarys dalyviai iš penkių artimiausių savivaldybių. Mokydamiesi mišriose grupėse ir lankydamiesi kitose savivaldybėse, ne tik susipažinsite su naujais žmonėmis, bet ir aplankysite kitas mokyklas, užmegsite naujų ryšių ir kartu kursite bendrus projektus.
Dalyvių mokymosi ir individualių konsultacijų išlaidos finansuojamos projekto lėšomis, bet kelionės ir maitinimo išlaidos nepadengiamos. Prašome savivaldybių skirti transportą dalyviams vykstant mokytis į gretimas savivaldybes.
Dalyvio registracijos anketa: http://www.apklausa.mtc.lt/index.php/833557/lang-lt
Dalyviai – I srauto (Pietų Lietuvos) – Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono, Druskininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Lazdijų, Marijampolės, Šalčininkų, Trakų ir Varėnos rajono – savivaldybių švietimo darbuotojai iš ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, profesinio mokymo mokyklų, kitų švietimo organizacijų ir savivaldybės administracijos.
Komentarų modulį sukurė CComment