Birželio 16-ąją šventiškai paminėjome programos „Renkuosi mokyti!“ 9-osios dalyvių kartos išleistuves į alumnystę. 22 dalyviai dvejus savo metus skyrė darbui Lietuvos mokyklose, įgijo neįkainojamos patirties bei iš arti pažino ugdymo procesą. Baigus programą, dalyviai skatinami likti švietime ir toliau jame kurti pokytį, skleidžiant „Renkuosi mokyti!“ puoselėjamas vertybes.

2018 metais gausus būrys entuziastingų ir pokyčiais tikinčių žmonių nusprendė savo karjerą pasukti kita kryptimi ir prisijungti prie „Renkuosi mokyti!“ programos. Praleisti du metai programoje kiekvienam iš jų buvo išties kupini iššūkių, o tuo pačiu ir naujų galimybių. Nuo vasaros mokyklos ruošiantis darbui klasėse iki kasdienio darbo su vaikais – visa ši nauja patirtis tiek asmeniškai praturtino pačius dalyvius, tiek ir mokyklų bendruomenėse atnešė naujų idėjų bei įkvėpimo.

Dalyvių kelias švietime po šio etapo tikrai nesibaigia. Iš dalyvių jie tampa alumnais, o tai tik jų kelio švietime pradžia. Programos metu įgyta patirtis, žinios, praktika leidžia geriau suprasti, kokių pokyčių švietime reikia, kad vieną dieną kiekvienas vaikas mokykloje galėtų atskleisti savo potencialą. Todėl alumnystės etapas programoje turi išties didelę reikšmę.

„Du metai švietime su „Renkuosi mokyti!“ programa yra tik pirmasis žingsnis į ilgalaikius ir tvarius pokyčius. Todėl programą ruošiame taip, jog dalyviai per šį laiką įgytų įvairiapusiškų žinių ir gebėjimų, kurie padėtų suprasti, ko švietime labiausiai trūksta, o supratus – veikti,“ – pasakoja programos „Renkuosi mokyti!“ vadovė Agnė Motiejūnė.

Beveik 80 proc. programą baigusių 9-osios kartos dalyvių sieja savo ateitį su švietimu ir ketina prisidėti prie tolimesnio tvarių pokyčių kūrimo. Dalis jų ir toliau tęsia mokytojo darbą, kita dalis savo darbą mokykloje sieja su mokyklos vadovo pozicija. Taip pat „Renkuosi mokyti!“ alumnai prisideda prie švietimo pokyčių dirbdami valstybiniame sektoriuje, atstovaudami viešąjį interesą ar prisidėdami prie nevyriausybinių organizacijų veiklos vystymo.

Programą įgyvendinančio Mokyklų tobulinimo centro steigėja Dr. Eglė Pranckūnienė pastebi, jog dabartinėje situacijoje, kuriai įtakos turėjo nuotolinis mokymasis, „Renkuosi mokyti!“ alumnų atnešamos idėjos yra ypač vertingos.

„Teigiami pokyčiai švietime šiuo metu reikalingi labiau nei bet kada anksčiau. Aplinkybės atnešė naują, dar nepažįstamą situaciją, kuomet teko prisitaikyti prie nuotolinio ugdymo. Tai neabejotinai turės įtakos tolimesnei švietimo raidai, tačiau imlūs ir entuziastingi švietimo specialistai gali padėti su šia situacija susitvarkyti operatyviau ir kūrybiškiau,“ – teigia švietimo ekspertė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Komentarų modulį sukurė CComment

Naujienlaiškių prenumerata

Paslaugų teikimo sąlygos: VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Aš sutinku su Paslaugų teikimo sąlygos
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis
Projekto „Renkuosi mokyti!“ tel. +370 5  212 7173 El. paštas: info@renkuosimokyti.lt