„Vaikų žemė“ sveikinasi su Jumis skaičiuodama penktus mokslo metus ir siūlo naujų edukacijų: į nepaprastą pamoką su knyga kviečia daugiau autorių bei pristato edukacijas pagal naujausias knygų kūrėjų sukurtas knygas! Registruotis į edukacijas galima svetainėje, telefonu +370 687 88082 arba el. paštu elze@vaikuzeme.lt
„Vaikų žemė“ sveikinasi su Jumis skaičiuodama penktus mokslo metus ir siūlo naujų edukacijų: į nepaprastą pamoką su knyga kviečia daugiau autorių bei pristato edukacijas pagal naujausias knygų kūrėjų sukurtas knygas! Registruotis į edukacijas galima svetainėje, telefonu +370 687 88082 arba el. paštu elze@vaikuzeme.lt

Antrus metus organizuojamas renginys šiemet skiriamas dviem svarbioms progoms – gegužės 7 dieną minimai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei gegužės mėnesiui, kurį tradiciškai laikomas poezijos mėnesiu. Šventinės savaitės metu bus surengta 10 nemokamų renginių, kurių metu vaikai ir paaugliai galės virtualiai susitikti su poetais, rašytojais, kultūros, meno bei švietimo pasaulio žmonėmis. Kiekvieną dieną 10 val. vyks literatūrinės edukacijos mokykloms „Be cenzūros“, o vakarais nuo 19 val. šeimos su vaikais kviečiamos į jaukius ir smagius pokalbius su ryškiausiais pastarųjų kelerių metų vaikų poezijos kūrėjais.

Kada: Gegužės 3–7 d.
Kur: Zoom platformoje ir portale LRT.LT
Kam skirta: šeimoms ir mokykloms
Svarbu: visi renginiai nemokami!
Renginio programą rasite čia
Facebook renginys https://www.facebook.com/events/738500986816487

POEZIJOS VAKARAI VISAI ŠEIMAI

►Gegužės 3 d. 19 val. Poetę VIOLETĄ PALČINSKAITĘ kalbina leidyklos „Tyto Alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.
https://us02web.zoom.us/j/86458839437

►Gegužės 4 d. 19 val. Poetą DAINIŲ GINTALĄ kalbina vaikų literatūros specialistė Inga Mitunevičiūtė.
https://us02web.zoom.us/j/87618004892

►Gegužės 5 d. 19 val. Rašytoją ir poetą MARIŲ MARCINKEVIČIŲ kalbina vaikų literatūros specialistė Inga Mitunevičiūtė.
https://us02web.zoom.us/j/85210036770

►Gegužės 6 d. 19 val. Rašytoją ir poetę EVELINĄ DACIŪTĘ kalbina vaikų literatūros specialistė Inga Mitunevičiūtė.
https://us02web.zoom.us/j/83934734517

►Gegužės 7 d. 19 val. Poetę ir dramaturgę DAIVĄ ČEPAUSKAITĘ kalbina vaikų literatūros specialistė Inga Mitunevičiūtė.
https://us02web.zoom.us/j/87148806832

!!! (Prie susitikimų galite prisijungti per Zoom nuorodą arba stebėti tiesiogines transliacijas IBBY Lietuvos skyriaus ir Vaikų žemės Facebook paskyrose.) !!!


BE CENZŪROS: LITERATŪRINĖS EDUKACIJOS

►GEGUŽĖS 3 D. 10 VAL. NIEKO NENUTYLINTI LITERATŪRA.
Iliustruotoja ir komiksų kūrėja Lina Itagaki ir istorikas, keliautojas, Karalienės Mortos mokyklos mokytojas Vladas Liepuonius kalbės apie traumuojančių istorinių patirčių vaizdavimą jaunimo literatūroje ir grafinėse novelėse.
//Skirta 8–12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, etikos ar  dailės pamokų metu.

►GEGUŽĖS 4 D. 10 VAL. KNYGOS, PRIEVARTA SLĖPTOS NUO SKAITYTOJŲ. Rašytojas, teisininkas Justinas Žilinskas ir publicistas, programos „Renkuosi mokyti“ alumnas Donatas Puslys pasakos apie uždraustas knygas, knygų deginimo akcijas ir knygų gelbėtojus.
//Skirta 9-12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, etikos, dailės pamokų metu.

►GEGUŽĖS 5 D. 10 VAL. ŽODŽIO LAISVĖ PAAUGLIŲ KNYGOSE.
Rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zylė ir literatūros vertėja, VU lektorė Elžbieta Kmitaitė diskutuos apie (ne)cenzūruojama kalbą paauglių literatūroje, laisvę keisti tekstus juos verčiant ir kas žudo gyvą kalbą knygose.
//Skirta 8-12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  lietuvių kalbos ir literatūros bei etikos pamokų metu.

►GEGUŽĖS 6 D. 10 VAL. AKTUALIAS TEMAS TYRINĖJANTI LITERATŪRA. Ispanų rašytoją Care Santos kalbina knygos “Melas” (Debesų ganyklos, 2020)  vertėja Eglė Naujokaitytė. Apie žodžio laisvę internete bei sprendimų ir pasirinkimų laisvę.
Pokalbis vyks anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
//Skirta 8-10 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir etikos pamokų metu.

►GEGUŽĖS 7 D. 10 VAL. KRITINĮ MĄSTYMĄ UGDANTI LITERATŪRA. Rašytoja, vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė ir humanitarinių mokslų daktarė, vaikų literatūros tyrinėtoja Asta Skujytė-Razmienė kalbės apie įvairias diskriminacines nuostatas, kurias aptinkame klasikiniuose vaikams ir paaugliams skirtuose literatūros kūriniuose. Kodėl tai gali tapti dar viena priežastimi būtinai pažinti literatūros klasiką? 
//Skirta 7–12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, etikos pamokų metu.

!!! Edukacijų premjeros gegužės 3–7 dienomis 10 val. vyks renginio informacinio partnerio portale www.lrt.lt Spauskite https://www.lrt.lt/mediateka/projektai/knygos !!!

Renginio vizualinį identitetą kūrė iliustruotoja Inga Dagilė.

Virtualią vaikų ir paauglių literatūros savaitę organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“.

Projekto parneris „Lietuva skaito

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

Informacinis partneris – LRT.LT

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Komentarų modulį sukurė CComment

Naujienlaiškių prenumerata

Paslaugų teikimo sąlygos: VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu mtc@mtc.lt
Aš sutinku su Paslaugų teikimo sąlygos ir Privatumo politika
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis
Projekto „Renkuosi mokyti!“ tel. +370 5  212 7173 El. paštas: info@renkuosimokyti.lt

Ši svetainė naudoja būtinus slapukus. Būtini slapukai įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių slapukų, juos galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas. Lankydamiesi svetainėje sutinkate, kad slapukai būtų naudojami. Slapukų politika