Šių metų pradžioje startavęs projektas “Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link” sėkmingai įsibėgėja – baigtas pirmasis projekto ciklas – tęstiniai profesinio tobulėjimo mokymai projekte dalyvaujantiems mokytojams.

Projekto mokymuose dalyvavo beveik 60 pedagogų iš visos Lietuvos. Dokumentinių filmų pagrindu sukurta mokymų programa apėmė kelis mėnesius trukusius mokymus ir konsultacijas, kurių metu buvo siekiama suteikti ne tik žinių ir praktinių įrankių, bet ir įgalinti mokytojus įtraukti moksleivius į vietos bendruomenei svarbių socialinių problemų sprendimus, kurie ir bus pagrindas sekančiame projekto etape.

Projekte dalyvaujantys mokytojai iš tiesų ypatingai motyvuoti ir atviri naujovėms, drąsiai išbando naujus įrankius, kviečia mokinius į diskusijas. „Dalyviai ir dalyvės tikrai mėgavosi mokymo procesu. Nuo pačios pirmos dienos ir pirmos užduoties – „batų pasimatavimo”, iki pat pabaigos dalyviai stengėsi pamatyti ir pajusti, kuo gyvena kitas, kitoks, kitaip jaučiantis ar mąstantis. Šalia to, mokėmės suprasti, kaip filmą, kaip įrankį, galima mokytis išgyventi empatiškai, suprasti, kuo ir kaip gyvena kiti. O labiausiai motyvuoja tai, jog dalyviai kaip grupė atrado vienas kitą ir nori tęsti.” - teigė Gytis Valatka, vienas iš šios mokymų programos rengėjų ir lektorių.

Tuo pačiu, Mokyklų tobulinimo centras, kaip šio projekto partneris, džiaugiasi mokymų programos „Pilietiškumo atspindžiai dokumentiniam kine: nuo teorijos prie pokyčio bendruomenėje“ įvertinimu bei dalyvių įžvalgomis apie šios programos išskirtinumą: „Daugybė dalykų kuriuos aptarėme, metodų kuriuos naudojome seminarų metu buvo labai lengvai ir greitai pritaikomi pamokose.“; „Mokymuose įgytos žinios ir išbandytos praktikos leido pradėti kalbėti apie tai, kas anksčiau atrodė nepatogu.“; „Metodiką galima pritaikyti įvairaus amžiaus mokiniams ir per skirtingus mokomuosius dalykus.“; „Mokymai buvo vykdomi patyriminiu būdu, mokymų vadovai sudarė labai jaukią atmosferą, konsultacijų metu galėjome pasidalinti patirtimis ir labai džiugu, kad po visko bus bendras renginys, tai skatina pasitempti.“.

Pasibaigus tęstinei profesinio tobulėjimo mokymų programai, joje dalyvavę mokytojai kartu su savo mokiniais žengia į kitą projekto etapą, kuriame planuos ir sieks įgyvendinti pilietines iniciatyvas: „Projekto tikslas padėti jaunuoliams rasti būdų kaip būti pilietiškai aktyviems. Tad bet kokios jų iniciatyvos bus sveikintinos. Tačiau imantis tam tikrų veiklų gali prireikti ir pagalbos iš šalies, tad bandysime jaunuolius suvesti su visuomenininkais bei ekspertais ir taip palydėti į aktyvų pilietišką veikimą. Na, o projekto pabaigoje pakviesime visus į „Nepatogaus kino“ metu vyksiantį iškilmingą padėkos vakarą, kur, tikimės, galėsime drauge pasidžiaugti nuveiktais darbais.“ – sako „Nepatogaus kino“ atstovė Indrė Maršantaitė.

Projektas „Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link“ yra įgyvendinamas Aktyvių piliečių fondo ir Europos Ekonominės Erdvės finansavimo mechanizmo paramos dėka, prie projekto įgyvendinimo taip pat prisideda ir Lietuvos kino centras.

Daugiau apie projektą ir platformą „Nepatogaus kino klasė“ galima sužinoti projekto svetainėje www.nepatogauskinoklase.lt

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Ši svetainė naudoja būtinus slapukus. Būtini slapukai įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių slapukų, juos galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas. Lankydamiesi svetainėje sutinkate, kad slapukai būtų naudojami. Slapukų politika