Šiandien prasideda Virtuali vaikų literatūros savaitė 2022!

Šiandien prasideda Virtuali vaikų literatūros savaitė 2022!
1
vz-sk

Gegužės 23–27 dienomis visus pradinių klasių mokinius, jų mokytojus ir tėvelius kviečiame stebėti trečią kartą vyksiančią Virtualią vaikų literatūros savaitę.

Šiemet savaitė dedikuota kelionių temai: vaikų knygų kūrėjai pasakos vaikams ne tik apie kūrybos subtilybes, bet ir kelionių nuotykius, jų lankytų šalių ypatumus bei parodys parsivežtus suvenyrus ir visokias kitokias įdomybes, kurios telpa lagamine!

 


LRT-Lina
‍Nuo pirmadienio (gegužės 23 d.)

Lina Itagaki (Japonija)

Grafikė, iliustratorė, gyvenusi Japonijoje ir dirbusi video žaidimų kūrimo bendrovėje. 

Apie save ir keliones sako:

Esu varlė keliauninkė uždaryta dėžutėje. Jau greitai šoksiu į laisvę. Man labai patinka keliauti, nes kai keliauju - džiaugiuosi kiekviena diena. Kasdien nutinka nuotykiai, kasdien einu nauju taku, kiekvienas matomas vaizdas yra naujas... tada gyventi taip įdomu! O dienai pasibaigus būna tiek įspūdžių, kiek ir per savaitę nepatiriu gyvendama savo dėžutėje“.

Jos iliustruotos knygos, kurios pelnė daug apdovanojimų ir skaitytojų simpatijų:

 • J. Vilė „Sibiro haiku“ (Aukso žuvys)

 • M. Marcinkevičius, V. Maksvytė „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“ (Alma littera)

 • Ž. Mikailienė, N. Kostinienė „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ (Tikra knyga)

 • R. Grybaitė „Grybo auksas“ (Artseria)

 • A. Baranauskaitė „Nukas“ (Tikra knyga)
Nuo antradienio (gegužės 24 d.)

Greta Alice
(Suomija, Estija)

Knygų dailininkė, kūrybinių dirbtuvių vedėja, gyvo iliustravimo autorė, komiksų kultūros puoselėtoja ir literatūros vaikams mylėtoja.

Greta

‍Ji iliustravo daugiau nei trisdešimt knygų, ir gera dešimtis jų – apie žiemą, tad nieko keisto, kad menininkė įkvėpimo semiasi braidydama per sniegynus šiaurėje ir valgydama lakricinius saldainius, kartais net dovanotus paties Kalėdų senelio.

Greta Alice visuomet labai pykdavo, kai kas bandydavo ją įtikinti, jog gal būt Kalėdų senelio nėra, tad jai nieko kito neliko, tik leistis į žygius – Kalėdų senelio paieškas pačioje Šiaurėje. Ar jai pavyko?

Vaikų mėgstamiausios knygos:

 • I. Zarambaitė „Debesėlis“ (Nieko Rimto)

 • I. Zarambaitė „Emilio laiškas“ (Nieko Rimto)

 • V. Aprimaitė, V. Urbonaitė „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ (Dvi Tylos)

 • V. Šidlauskas „Savanos istorijos“ (Nieko Rimto)

 • E. Daciūtė „Diena, kai nenutiko nieko“ (Alma littera)

 • T. Dirgėla „Monstropedija. Ateiviai mokyklos stadione?!“ (Alma littera)

 • T. Dirgėla „Užkeiktoji pono Kuko knyga“ (Tyto alba)
Jurga
Nuo trečiadienio (gegužės 25 d.)

Jurga Vilė (Andalūzija, Ispanija)

„Sibiro haiku“ autorė, rašytoja, filmų vertėja, minčių mezgėja, svajoklė ir tikra klajoklė.

Taip, aš tikra klajoklė. Man vis toks jausmas, lyg žirnių kas ant kėdės ar po čiužiniu pabėrė. Labiausiai nenustygstu vietoje rudenį, kai išskrenda paukščiai. Tada ir aš trokštu kelti sparnus. Kad begalinį ilgesį numalšinčiau. Ilgu to, ko dar nepažinau. Kraštų, kuriuos sapnavau. Judu į priekį. Renku vis į save. Stabteliu, užfiksuoju prisiminimui. Fotoaparato mygtuką nuspaudžiu, žodį užsirašau. Kartais iš viso to gimsta istorija. Kartais ją nupučia vėjas.

Vaikų mėgstamos rašytojos knygos:

 • „Sibiro haiku“ (leidykla Aukso žuvys)

 • „Chameleono sapnai“ (leidykla Tikra knyga)

 • „Pulpas ir jo žalia koja“ (leidykla Tikra knyga)
Nuo ketvirtadienio (gegužės 26 d.)

Marius Marcinkevičius (Azijos šalys)

Gydytojas, daugelio vaikų mėgstamas rašytojas.

Marius

Apie keliones kalba: „Jeigu visą gyvenimą tupėsi namie, tapsi naminuku. O kelionės smagumas yra grįžti namo su pilnom kišenėm lauktuvių ir įspūdžiais iš kitų šalių. Keliaukite“.

Vaikų mėgstamiausios rašytojo knygos:

 • „Akmenėlis“ (Tikra knyga)

 • „Sivužas“ (Tikra knyga)

 • „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“ (kartu su Vilija Maksvyte) (Alma littera)

 • „Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo“ (Alma littera)

 • „Miegas: eiliuota paveiksliukų knyga“ (Tikra knyga)
Jurga
Nuo penktadienio (gegužės 27 d.)

Rūta Norkūnė (Vilnius, Europos salos)

Profesionali gidė, pašaukimo edukatorė ir neakademiška filologė, išleidusi Vilniaus miesto gidą vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja: miesto gidas“.

Save pristato, kaip miestinėtoją ir Vilniaus istorijų pasakotoją, kurios vitaminai – kelionės po Italiją, įkvėpimas – salų tyrinėjimai, o didžioji meilė – gimtasis Vilnius.


UŽDUOTYS SMEGENŲ MIKLUMUI.Po kiekvieno susitikimo vaikų laukia TESTAS apie pasakotas šalis. Tai puiki proga mokytojams pamokoje paskatinti mokinius aktyviai įsitraukti ir daugiausia teisingai atsakymų surinkusius apdovanoti! Na, bent jau aplodismentais.

KŪRYBINĖ VALANDA. Kiekvienas knygų kūrėjas vaikus pakvies susikurti delne telpantį knygiuką kelionių tema.


‍P. S. video įrašai nuo gegužės 23 d. bus pasiekiami
bet kuriuo klasei patogiu metu.


‍‍‍VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ programa „Vaikų žemė“ įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39-226, LT-01119 Vilnius.

‍Jūs gavote šį naujienlaiškį nes Jūsų el. pašto adresas yra mūsų naujienlaiškių prenumeratorių sąrašuose. Jeigu nepageidaujate daugiau gauti mūsų siunčiamos informacijos ir Jūsų el pašto adresas nepriklauso organizacijai ir nėra viešai prieinamas prenumeratą galite pakeisti arba atšaukti‍

Ši svetainė naudoja būtinus slapukus. Būtini slapukai įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių slapukų, juos galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas. Lankydamiesi svetainėje sutinkate, kad slapukai būtų naudojami. Slapukų politika

Ši svetainė naudoja būtinus slapukus. Būtini slapukai įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių slapukų, juos galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas. Lankydamiesi svetainėje sutinkate, kad slapukai būtų naudojami. Slapukų politika