Auklių mokymosi programa „KAIP TAPTI MERE POPINS?”

Kviečiame dalyvauti: tas ir tuos, kurie myli vaikus ir nori padėti jiems augti.

Dalyvės/dalyviai: planuojantys dirbti ar jau dirbantys auklės darbą, tačiau norintys įgyti tvirtesnių, profesionalesnių žinių apie efektyvų bendravimą su vaiku ir jo tėvais, apie vaiko ugdymo ypatumus ir tinkamus būdus spręsti rūpestėlius, iškilusius auklės darbe.

KODĖL VERTA MOKYTIS?

- Tėvai ieško vaikams auklės, kuri būtų ... lyg Merė Popins - tobula, atsakinga, kūrybinga, žaisminga ir išmintinga. Tai - nelengva užduotis. Skelbimų lentos mirga nuo skelbimų, tačiau tarp jų sunku atsirinkti auklę, kuri lengva ranka nuimtų didžiulį tėvų rūpestį, nerimą dėl tinkamos vaiko priežiūros ir ugdymo.

- Įgiję ar atnaujinę savo žinias apie vaikų auginimą, aptarę skirtingus ugdymo principus, kurie svarbūs šiuolaikiniams tėvams ir gavę patarimų apie sėkmingos auklės darbo niuansus, kur kas tvirčiau jausitės pradėję auklės darbą ir sumažinsite galbūt lemiamų klaidų tikimybę.

- Galbūt dirbote darželyje, tačiau nusprendėte tapti aukle? Jūs turite išties didžiulį privalumą - žinių bei patirties, kaip elgtis su vaikais, bagažą. Vistik, jei siekiate tapti aukle, kuria tėvai džiaugiasi ir rekomenduoja vieni kitiems, reikėtų šiek tiek persiorientuoti - iš didelio vaikų būrio globos pereiti prie vieno ar kelių vaikų ugdymo. Yra svarbių niuansų, skiriančių šiuos darbus ir juos verta žinoti.

 

KODĖL TAI AKTUALU DABAR ?

- Pastaruoju metu atsiradęs didžiulis darželių trūkumas lemia padidėjusį auklių poreikį. Praeitais metais Vilniuje net ~ 1250 užregistruotų į eilę vaikų nebuvo priimti į darželius, šiemet planuojamas vietų trūkumas darželiuose ~ 1500. Aktyvių mamų sambūrio (NAMS) skaičiavimais, Vilniuje trūksta ne 1,5 tūkst. vietų darželiuose, o daugiau nei 15 tūkst. 

- Didesnį auklių poreikį lemia ir pasikeitusi vaiko priežiūros atostogų apmokėjimo tvarka (dėl ženkliai sumažėjusių kompensacijų gimdyvėms, mamos dažniau renkasi tik 1 m. likti namuose su kūdikiu).

KODĖL MOKYTIS PAS MUS ?

- Mokyklų tobulinimo centras (MTC) - nepriklausomas švietimo centras, nuo įsikūrimo organizavęs mokymus, kurie orientuoti į kokybę, individualią naudą besimokančiajam. MTC misija - tokie pokyčiai mokykloje bei švietimo bendruomenėje, kurie atneštų naudą vaikui ir padėtų jam tapti laimingu, savarankišku, išmintingu žmogumi. Jau 15 m. organizuojame mokymus įvairių švietimo įstaigų pedagogams, rengiame projektus su Lietuvos ir užsienio švietimo institucijomis. Ikimokyklinio ugdymo srityje glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos ir Prancūzijos švietimo sistemos profesionalais, vykdome bendrus projektus su Prancūzų institutu, Prancūzijos ambasada Lietuvoje ir Vilniaus prancūzų mokykla Montesquieu (Ecole Française Montesquieu de Vilnius).

- Viena iš programos konsultančių ir keleto programos modulių vedėja - Elena Markevičienė, aukštai reitinguojamo tėvų tarpe Vilniaus lopšelio darželio „Lazdynėlis" direktorė, aktyvi darželio tėvų bendruomenės būrėja, įvairių smagių, kūrybiškumą, bendruomeniškumą skatinančių akcijų, projektų organizatorė bei koordinatorė. Ji rašo straipsnius, duoda interviu, konsultuoja populiarius tėvų žurnalus „Mažylis" ir „Tavo vaikas". Elena Markevičienė yra socialinių mokslų magistrė, auklėtoja ekspertė, stažavosi Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, rengia pranešimus ir dalyvauja tarptautinėse konferencijose apie vaikų ugdymą, pasauliniuose vaikų ugdytojų forumuose. Elena Markevičienė turi didelę auklėtojų atrankos patirtį, taipogi patirtį konsultuojant studentus, auklėtojas ir aukles.
- Atskirų programos modulių vedėjai - edukologė Elena Markevičienė, teisininkas Raimondas Stakėnas, gydytoja Erika Vaitkutė, viešųjų ryšių, įvaizdžio kūrimo, laiko planavimo konsultantė Lidija Laurinčiukienė ir kt.

Jei norite gauti informaciją apie artimiausius Auklių mokymosi programos renginius, palikite savo kontaktus.

  Spausti čia 

Anksčiau įvykusių mokymų aprašymus rasite žemiau, skyriuje „Susiję straipsniai“.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 100% (1 vertinimas)

Prisijungimas

Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis