VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ inicijuotas projektas „Vaikų žemė“ 2017 metais plečia amžiaus geografiją ir šiemet į kūrybinius lietuvių literatūros skaitymus pakvies 5-9 klasių mokinius. Kūrybinių skaitymų užsiėmimai minėtų klasių mokiniams ruošiami bendradarbiaujant su naujos lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrosios programos rengėjais, šių užsiėmimų metu bus skaitomi ir aktualizuojami į naują programą įtraukti lietuvių autorių kūriniai. Skaitymus vyresnių klasių mokiniams pradedame septintokams skirtu užsiėmimu „O ką tau reiškia žodis „laisvė“?“, kurio metu skaitome Mykolo Pranciškaus Karpavičiaus „Piliečio pamokslinė kalba...“.

Skaityti daugiau...

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ (MTC), įgyvendindamas savo misiją kurti laisvą, atsakingą, kūrybingą ir profesionalią švietimo bendruomenę, jau daugiau nei penkiolika metų be kitų savo veiklų inicijuoja novatoriškus švietimo projektus. 2015 metais, atsiliepdamas į tarptautinių tyrimų išvadas apie mažėjantį skaitančių vaikų skaičių bei teksto suvokimo problemas, o taip pat reaguodamas į baigiamųjų lietuvių kalbos ir literatūros egzaminų sukeltas reakcijas, MTC inicijavo kultūrinį-edukacinį projektą „Vaikų žemė“, kurio tikslas – kurti tekstu paremtus kultūrinius ir švietimo produktus.

Šio projekto rėmuose inicijuoti kūrybiniai lietuvių literatūros skaitymai, kurių metu 1-4 klasių mokiniams skaitomi įvairių laikotarpių lietuvių rašytojų sukurti grožiniai tekstai, o vėliau vyksta šiuos tekstus aktualizuojantys užsiėmimai.

Skaitymai rengiami bendradarbiaujant su teatro-studijos „Theaomai“ aktoriais, gydytojais-klounais „Raudonos nosys“, emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ psichologais ir profesionaliais iliustratoriais, tokiu būdu apjungiant tekstą, jo analizę ir vaizdinę išraišką.

Skaityti daugiau...

Prisijungimas

Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis