VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ (MTC), įgyvendindamas savo misiją kurti laisvą, atsakingą, kūrybingą ir profesionalią švietimo bendruomenę, jau daugiau nei penkiolika metų be kitų savo veiklų inicijuoja novatoriškus švietimo projektus. 2015 metais, atsiliepdamas į tarptautinių tyrimų išvadas apie mažėjantį skaitančių vaikų skaičių bei teksto suvokimo problemas, o taip pat reaguodamas į baigiamųjų lietuvių kalbos ir literatūros egzaminų sukeltas reakcijas, MTC inicijavo kultūrinį-edukacinį projektą „Vaikų žemė“, kurio tikslas – kurti tekstu paremtus kultūrinius ir švietimo produktus.

Šio projekto rėmuose inicijuoti kūrybiniai lietuvių literatūros skaitymai, kurių metu 1-4 klasių mokiniams skaitomi įvairių laikotarpių lietuvių rašytojų sukurti grožiniai tekstai, o vėliau vyksta šiuos tekstus aktualizuojantys užsiėmimai.

Skaitymai rengiami bendradarbiaujant su teatro-studijos „Theaomai“ aktoriais, gydytojais-klounais „Raudonos nosys“, emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ psichologais ir profesionaliais iliustratoriais, tokiu būdu apjungiant tekstą, jo analizę ir vaizdinę išraišką.

 

UŽSIĖMIMŲ TEMOS 1 – 2 KLASIŲ MOKSLEIVIAMS

JUOKAS, STIPRINANTIS DRAUGYSTĘ

Skaitome Gendručio Morkūno apsakymus „Kvaila istorija, už kurią galima gauti barti“ ir „Nesišypsantys banknotų portretai“

Mokslininkai sako turį įrodymų, kad juokas gydo, kad žmonės, kurie juokiasi daugiau, greičiau pasveiksta ir gyvena ilgiau. Bet svarbiausia žinia yra ta, kad juokas padeda spręsti konfliktines situacijas, stiprina tarpusavio ryšius ir draugystę. Tad šiame užsiėmime klausysimės profesionalaus aktoriaus skaitomų smagių ir prasmingų lietuvių autoriaus Gendručio Morkūno tekstų, su projekto “Raudonos nosys” gydytoju - klounu arba juoko meistre Kristina kalbėsimės apie šypsenos bei geros nuotaikos galią ir bendrų užsiėmimų metu mokysimės juoktis kartu, o ne vieni iš kitų.

ŽODŽIAI GALI DAUGIAU, NEI TU MANAI

Skaitome Jono Biliūno novelę „Kliudžiau“

Mokyklų ugdymo programose mes daug laiko skiriame gramatinėms taisyklėms, mokymuisi reikšti savo mintis, taisyklingai kalbėti ir analizuoti kitų parašytus tekstus. Bet ar dažnai kalbame apie tai, koks galingas yra kiekvienas mūsų ištartas žodis? Šiame užsiėmime klausysimės profesionalaus aktoriaus skaitomos Jono Biliūno novelės “Kliudžiau”, kurią čia ir dabar iliustruos dailininkas. Po skaitymo kartu su psichologe Jurgita Smilte Jasiulione ir vaikais kalbėsime apie žodžius, kurie žeidžia, skaudina ir apie žodžius, kurie padeda bei nuramina. O taip pat ieškosime atsakymo į klausimus, kur padėti savo „pykčio strėles“, kurias kartais nešiojamės su savimi ir kuriomis kartais taip norisi ką nors sužeisti, ir ką daryti su „žaizdomis“, kurias palieka kitų žmonių pikti žodžiai.

UŽSIĖMIMŲ TEMOS 3 – 4 KLASIŲ MOKSLEIVIAMS

JUOKAS, STIPRINANTIS DRAUGYSTĘ

Skaitome Gendručio Morkūno apsakymus „Kvaila istorija, už kurią galima gauti barti“ ir „Nesišypsantys banknotų portretai“

Mokslininkai sako turį įrodymų, kad juokas gydo, kad žmonės, kurie juokiasi daugiau, greičiau pasveiksta ir gyvena ilgiau. Bet svarbiausia žinia yra ta, kad juokas padeda spręsti konfliktines situacijas, stiprina tarpusavio ryšius ir draugystę. Tad šio užsiėmimo metu klausysimės profesionalaus aktoriaus skaitomų smagių ir prasmingų lietuvių autoriaus Gendručio Morkūno tekstų, kartu su juoko jogos mokytoja mokysimės juoku užkrėsti vienas kitą, juoktis kartu, o ne vieni iš kitų.

APIE (NE)MEILĘ SAVO KŪNUI

Skaitome Gendručio Morkūno apsakymus „Kūnas, kurio trokšti“

Kartu su profesionaliu aktoriumi skaitydami Gendručio Morkūno apsakymą “Kūnas, kurio trokšti” ir stebėdami čia pat iliustartoriaus piešiamus vaizdus, sužinosime, kad labai dažnai (ne tik mums, bet ir daugeliui kitų žmonių) nutinka, kad imame nemėgti kai kurių savo kūno dalių – vienam nepatinka jo per didelė nosis, antram – susigarbanoję plaukai, trečiam – pernelyg ilgos rankos. Kaip taip nutinka, kad nesidžiaugiame savo kūnu, o norime jį „paremontuoti“? Kas mums trukdo, o kas padeda mylėti savo kūną ir juo rūpintis, o ne jį koreguoti? Ar tikrai būtų įdomu gyventi pasaulyje, kur visi vieni į kitus panašūs ir vienodai gražūs? Atsakymų į siuos klausimus ieškosime visi drauge, padėdami psichologės Jurgitos Smiltės Jasiulionės.

SVAJONĖS, SVARBESNĖS UŽ SEPTYNIS PASAULIO STEBUKLUS

Skaitome Janinos Degutytės pasaką „Šaltinėlis“

Tikime, kad kalbėtis su vaikais apie jų pačių svajones yra ne mažiau svarbu nei pažinti septynis didžiuosius pasaulio stebuklus. Nes jų svajonės dažniausiai yra veidrodžiai to, kas jiems svarbiausia, kas jiems rūpi, kas motyvuoja mažuosius judėti pirmyn. Būtina jomis domėtis, kad vaikai užaugtų tikėdami, jog pats svarbiausias yra jų vidinis pasaulis, o ne taip kaip jie atrodo ar kaip juos mato kiti. Ir nors visų svajonės skirtingos, visi kiek kitaip įsivaizduojame laimę - svajonė būtina kiekvienam. Kad padėtų augti, išsikelti tikslus, mokytų prisiimti atsakomybę ir tikėti savimi. Užsiėmime klausysimės profesionalaus aktoriaus skaitomos ir čia pat dailininko iliustruojamos nepaprastos Janinos Degutytės pasakos apie didelę mažo šaltinėlio svajonę, kalbėsimės apie savo dideles ir mažas svajones, gaminsime bendrą klasės svajonių girliandą.


Dalyvavimas skaitymuose mokamas. Kaina – 3 (trys) eurai mokiniui.
Lydintys mokytojai dalyvauja nemokamai.

Registracija ir papildoma informacija telefonu 861626966 (Justinas) arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

Kviečiame registruotis į skaitymus: 

Kūrybinius skaitymus iš dalies finansuoja:

VILNIUS_RED_RGB.PNG LKT_ir_LRKM_logo.png

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 vertinimas 100% (1 vertinimas)

Naujienlaiškių prenumerata

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ svetainėje įvesdami savo el. pašto adresą galite užsisakyti naujienlaiškius, kurių pagalba Jus informuosime apie mūsų organizuojamus mokymus, renginius ar pasidalinsime kita jums aktualia informacija ir naujienomis. Užsisakius naujienlaiškį, Jūsų el. pašto adresą naudosime remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį galite bet kuriuo metu atšaukti atsisakydami prenumeratos. Tvarkant duomenis Jūsų el. pašto adresą priskirsime tam tikrai prenumeratorių kategorijai, kurią prenumeruodami pasirenkate. Tai darome tam, kad galėtume pateikti labiau individualizuotus pasiūlymus. Prenumeratorių kategoriją galėsite bet kada pakeisti ar atsisakyti pakartotinai užpildę prenumeratos informaciją. Išsiuntus naujienlaiškį, programa renka statistinius duomenis apie Jūsų veiksmus su naujienlaiškiu, pavyzdžiui ar atidarėte ir kada el. laišką, kokias ir kada paspaudėte nuorodas, programa fiksuoja naudotojo IP adresą, įrenginio bei naršyklės, kuriuos naudojote laiškui atidaryti, versiją. Su Jūsų el. pašto adresu susijusią statistiką saugome 2 metus nuo to momento, kai paskutinį kartą atsidarėte naujienlaiškį. Jūsų el. pašto adresą naujienlaiškių siuntimo tikslu tvarkysime iki Jūsų atsisakymo gauti Mokyklų tobulinimo centro informacinius pranešimus. Atsisakyti prenumeratos galite naujienlaiškio apačioje paspausdami atitinkamą nuorodą arba rašydami adresu info@mtc.lt
Viešoji įstaiga „MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS“ įmonės kodas 124631338, įsikūrusi kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Mokymosi ir informacijos centre II a. Vilniaus g. 39 LT-01119 Vilnius Tel. +370 5  212 7183 Faks. +370 5  212 7173 El. paštas: mtc@mtc.lt Mūsų darbo laikas: I - IV 9 - 18 val., V 9 - 17 val. Žemėlapis

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Slapukų politika