Gruodžio 9 –10 dienomis Vilniaus mokytojų namuose įvyks pirmas šalyje vaikų ir jaunimo literatūrai skirtas festivalis „Vaikų Kalėdų sala“, kurio simboliu tapo žaismingas krabas, ant nugaros nešantis knygą. Festivalyje rengiama vaikų knygai skirta konferencija, vaikų knygų mugė, o svarbiausia – dvi dienas truksianti literatūros įkvėptų renginių fiesta vaikams ir jaunimui.

„Tai pirmas toks festivalis Lietuvoje, todėl pasistengėme, kad jis išties taptų įsimintinas. Festivalio renginių programoje – kitokie susitikimai su knygų autoriais, įvairios kūrybinės, fantaziją išlaisvinančios dirbtuvės, spektaklis ir net... literatūros personažų vakarėlis,“ – sako festivalio organizatoriai.
Išties, festivalyje bus pristatytos trys naujausios lietuvių autorių knygos – Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų pasakojimas apie tremtį „Sibiro haiku“, Daivos Čepauskaitės jauniesiems skaitytojams skirta peozijos knyga „Baisiai gražūs eilėraščiai“ ir žinomo rašytojo Justino Žilinsko knyga apie kauką Gugį „Kaukas Gugis ir kerų karas“.
Vaikai taip pat susitiks su 2017 „Metų knygos“ rinkimuose dalyvaujančiais autoriais – Rebeka Una („Aš esu Tomas, seklys“), Virgiu Šidlausku („Ulfas ir stebuklinga barzda“) ir Aušra Kiudulaite bei Evelina Daciūte („Laimė yra lapė“). Svarbiausia, kad ne tik susitiks, bet galės su autoriais nuveikti kažką įdomaus.

„Ypač džiaugiamės, kad festivalyje bus pirmą kartą pristatyta iš anglų kalbos versta visame pasaulyje populiari knyga „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms”, pasakojanti įkvepiančias garsių pasaulio moterų istorijas. Pristatymas skirtas tėvams, pedagogams, psichologams, visiems, kurie domisi mergaičių raida šiuolaikiniame pasaulyje, lyčių lygybės klausimais. Pristatyme dalyvaus edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, Lygių galimybių plėtros centro vadovė Margarita Jankauskaitė, kiti profesionalai“, – teigia organizatoriai.
Tačiau svarbiausi šventės dalyviai, žinoma, yra vaikai. Festivalyje sau tinkamų veiklų ras beveik visų amžiaus grupių dalyviai. Mažiausius kviečiame į smagų pasibūvimą su „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ komandos nare Joana Čiužauskaite ar pasibūvimą su Kalėdų Senelio padėjėjais Benu ir Vilija, parašiusiais pasaką „Riešutortas“. Kiek ūgtelėjusių vaikų lauks populiarėjantys „Vaikų žemės“ kūrybiniai skaitymai, knygų mankšta su linksmuoju pilateso treneriu Justu Ščiuku, įvairios kūrybinės dirbtuvės. Tarp renginių paaugliams – pirmą kartą rengiamas užsiėmimas „Žaidžiame knygų mugę“, kurio dalyviai kurs knygų viešinimo strategijas ir galės įgyvendinti jas praktikoje – reklamuodami ir prekiaudami festivalio metu vyksiančioje knygų mugėje.

Festivalio linksmybių vinimi taps literatūros personažų vakarėlis, kuriame didžėjaus net trys garsūs vaikų knygų rašytojai, o šokėjų būryje jų bus dar daugiau. Į vakarėlį kviečiami visi, pasipuošę literatūros personažų akcentais – medaus statine, ilgomis dryžuotomis kojinėmis, lapės ausimis... Rinksime smagiausio kostiumo savininkus, kuriuos apdovanosime lietuvių autoriaus knygomis. Išsamią festivalio programą rasite apsilankę facebook paskyroje Atkreipiame dėmesį, kad į kai kuriuos renginius reikalinga registracija. Visa informacija apie renginį Facebook paskyroje
Pirmas Lietuvoje vaikų literatūros ir magiškų istorijų festivalis vyks gruodžio 9 ir 10 dienomis Vilniaus mokytojų namuose.

PROGRAMA

Gruodžio 9 d. 

10:30–11:00 VAIKŲ LAIVAS

FESTIVALIO ATIDARYMAS. KNYGŲ DOMINO

Ateikite pažiūrėti dar neregėto reginio – domino, padaryto iš daugiau nei 500 knygų! Teprasideda linksmybės! 

11:00 – 13:00 VAIKŲ LAIVAS (12–14 M.)

ŽAIDŽIAME KNYGŲ MUGĘ

Norėtumei vienai popietei pasimatuoti knygų leidėjo batus ir sudalyvauti TIKROJE knygų mugėje? Jei taip – šis užsiėmimas skirtas Tau.
REGISTRACIJA

11:30–12:30 VAIKŲ LAIVAS (6–10 M.)

KŪRYBINIS SKAITYMAS „Į KELIONĘ!“

Su projekto Raudonos nosys Gydytojais klounais Bela ir Zigmu skaitysime Milošo Macoureko pasaką „Apie išėjusius pasivaikščioti makaronus“ ir leisimės į magišką kelionę.
REGISTRACIJA

12:00–13:00 SPALVŲ UPĖ (5–12 M.)

KŪRYBIŠKŲ SKAITYMŲ DIRBTUVĖS

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla ir Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija kviečia į kūrybinių skaitymų užsiėmimą, kurio metu skaitysime pasakas ir iliustruosime jų personažus.
REGISTRACIJA

13:00–14:00 VAIKŲ LAIVAS (8–13 M.)

SUSITIKIMAS SU HARIU POTERIU TOMU DIRGĖLA

Vienas populiariausių vaikų rašytojų, radijo laidos vaikams autorius Tomas Dirgėla kviečia jus į geros nuotaikos užtaisą drauge su smagiaisiais detektyvais Domu ir Tomu, nerimtai rimtu poezijos konkursu, linksma spaudos konferencija ir smagiomis dovanomis!

14:30–15:30 VAIKŲ LAIVAS (10–15 M.)

PREMJERA! KOMIKSO DIRBTUVĖS SU JURGA VILE IR LINA ITAGAKI

Kviečiame į naujos knygos „Sibiro haiku“ pristatymą ir komikso dirbtuves su teksto autore Jurga Vile ir komiksų kūrėja Lina Itagaki.
REGISTRACIJA

16:00-17:00 VAIKŲ LAIVAS (6–9 M.)

LAPĖS LAIMĖS DIRBTUVĖS

METŲ KNYGOS 2017 NOMINANTAS! Ar kada susimąstėte, kokia yra laimės spalva? Kūrybinių dirbtuvių vaikams sumanytoja, iliustratorė Aušra Kiudulaitė ir rašytoja Evelina Daciūtė kiekvieno susitikimo metu užduoda šitą klausimą vaikams. Ir niekada negauna vienodo atsakymo.
REGISTRACIJA

17:30–18:30 VAIKŲ LAIVAS (7–13 M.)

KALĖDINĖ PASAKA APIE TOMĄ SEKLĮ BEI PIJŲ IR NIKOLĄ

METŲ KNYGOS 2017 NOMINANTAS! Rašytoja Rebeka Una pristatys net dvi savo knygas: „Metų knygos 2017“ rinkimuose dalyvaujančią apysaką „Aš esu Tomas, seklys“ ir Kalėdinį nekalėdinį pasakojimą „Pijus ir Nikolas“. Bus ir tikrų dovanų!

19:00 – 21:00 VAIKŲ LAIVAS (7–> M.)

LITERATŪROS PERSONAŽŲ VAKARĖLIS

Ar esi dalyvavęs vakarėlyje, kuriame didžėjauja net trys garsių vaikų rašytojai, o šokėjų būryje – jų dar kelios dešimtys? Šis bus būtent toks. Ir neužmiršk pasipuošti literatūros personažo akcentu. Kokia šventė be karnavalo!

10:00 – 19:00 KNYGŲ UOSTAS 

VAIKŲ KNYGŲ MUGĖ

11:00 – 19:00 KAPITONŲ ŽEMĖ 

VAIKŲ KNYGOS KONFERENCIJA

REGISTRACIJA

11:00 – 18:00 FANTAZIJOS ĮLANKA 

SKAITYMO STOVYKLA

Gruodžio 10 d. 

09:30–11:30 VAIKŲ LAIVAS (ŠEIMAI  IR 0–4 M.)

KALĖDOS – KALADĖLĖS

Užsiėmimas skirtas ne tik kūdikio pramogai, bet ir tėvelių ar senelių edukacijai: kaip ir ką būtų galima žaisti su mažu vaiku per Kalėdas, kai aplink daug šurmulio.

10:00–10:45 FANTAZIJOS ĮLANKA (7–507 M.)

MANKŠTA SU KNYGA

Kadangi mėgstame skaityti, o skaitome dažniausiai sėdėdami ar ramiai gulėdami, pajudinkime kūnus nuo galvos iki kojų ir nuo pirštų iki akių prieš ir po skaitymo.
REGISTRACIJA

10:00–11:00 KRABŲ KRANTAS (5–8 M.)

DIDYSIS BŪTYBIŲ ORKESTRAS

„Didžiosios būtybių knygos“ autorė Kotryna Zylė paslaptis mėgstančius vaikus kviečia jungtis į būtybių orkestrą.

11:30-13:00 KRABŲ KRANTAS (0–> M.)

MAIŠTINGOS MERGAITĖS PASAKOSE

Leidykla „Dvi Tylos“ vaikų literatūros festivalyje „Vaikų Kalėdų sala“ pirmą kartą pristatys knygą „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“. Renginyje bus kalbama apie mergaičių įvaizdį pasakose, diskutuojama lyčių lygybės 
klausimais.

12:00–13:00 VAIKŲ LAIVAS (4–6 M.)

MIŠKO KALĖDOS SU „RIEŠUTORTO“ AUTORIAIS

Susipažinsim su Kalėdų Senelio padėjėjais Benu ir Vilija, šventiškai puošim proskyną, spalvinsim didįjį piešinį, gamin-
sim kepurėles ir skaitysim „Riešutorto“ knygą.
REGISTRACIJA

12:30–13:30 FANTAZIJOS ĮLANKA (7-10 M.)

BAISIAI GRAŽŪS EILĖRAŠČIAI IR JŲ GYVENTOJAI

Tik rašytojai ir dailininkai žino, iš kur atsiranda knygos, o susitikę su skaitytojais visas tas paslaptis ima ir išduoda. Gal tik kokias dvi pasilieka sau. Norite iškvosti ir tas? O gal išgirsti, kaip poetė Daiva Čepauskaitė skaito gražius, baisius ir juokingus eilėraščius iš naujausios savo knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“?
REGISTRACIJA

13:30–14:45 KRABŲ KRANTAS (7-10 M.)

ISTORIJOS IŠ „PASAKOJIMŲ DĖŽUTĖS“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Trumpi spektakliukai pagal K.Kasparavičiaus istorijas ir kūrybinės dirbtuvės „Sukurk ypatingą svajonių puodelį“.
REGISTRACIJA

13:30–14:30 VAIKŲ LAIVAS (8–13 M.)

NESIJUOKTI DRAUDŽIAMA!

Jau ne vieno miesto vaikus aplankęs linksmiausias pasaulyje rašytojo Tomo Dirgėlos ir aktoriaus Giedriaus Arbačiausko duetas kviečia į susitikimą – dainos, knygų ištraukos, juokai ir dovanos lauks tiek mažų, tiek didelių ar 
vidutinių!

14:00–15:00 FANTAZIJOS ĮLANKA (VISIEMS)

NUPIEŠK PATARLĘ

Kviečiame visus didelius ir mažus ateiti, nupiešti patarlę ir dalyvauti Kalėdiniame konkurse, kurio prizas – lietuvių-anglų patarlių knyga „Kol gyveni, tol ir mokaisi“.

14:30–15:15 DŽIUNGLIŲ TEATRAS (ŠEIMAI IR 3–> M.)

STALO TEATRO SPEKTAKLIS – REGĖJIMAS „AVINĖLIO KELIONĖ“

Spektaklis-regėjimas apie nuolankų, romų, bet drąsų avinėlį. Ar žinote, kad kiekvieno mūsų širdyje gyvena toks avinėlis? Jis veda mus klaidžiais kasdienybės takais ištisus metus. Dieną padrąsina, naktimis budi šalia, moko atleisti, džiaugtis, liūdėti ir suprasti. Avinėlio kelionė – tai kaip jis keliauja į širdį ir kaip juo nešini keliaujame mes.
REGISTRACIJA


15:00–16:00 KRABŲ KRANTAS (7–10 M.)

KNYGOS „ULFAS IR STEBUKLINGA BARZDA“ PRISTATYMAS

METŲ KNYGOS 2017 NOMINANTAS! Rašytojas Virgis Šidlauskas supažindins vaikus su pagrindiniais knygos herojais, atliks nuotaikingas savos kūrybos dainas, skaitys ištraukas iš knygos, atsakys į vaikams rūpimus klausimus.

15:00-16:00 VAIKŲ LAIVAS (7–9 M.)

KŪRYBINIS SKAITYMAS „SPORTAS – TAI KŪRYBA“

Kai į pagalbą pasitelkiame fantaziją ir burtus, sportas tampa tikra kūryba. Šiame teatralizuotame skaityme bus daug persirenginėjimo, būrimo, o galiausiai – olimpinės literatūros žaidynės, kuriose pravers ne tik kūno, bet ir proto miklumas.
REGISTRACIJA

15:30–16:30 FANTAZIJOS ĮLANKA (7–10 M.)

HEI, JOULUPUKKI!

Norite parašyti tokį laišką Kalėdų Seneliui, kurį jis tikrai supras? Tuomet ateikite susitikti su knygų „Dvylika dovanų Kalėdų seneliui“ ir „Kalėdų Senelis ir šamano būgnas“ vertėja Akvile Giniotaite, kuri praves trumpą praktinės suomių 
kalbos pamokelę ir kartu su jumis parašys solidų laišką Joulupukkiui.
REGISTRACIJA

16:30–17:30 KRABŲ KRANTAS (7–10 M.)

SUPER HEROJŲ KŪRIMO DIRBTUVĖS

Dirbtuvių metu dramaturgė, kūrybinio rašymo mokytoja Gailė Garnelytė susipažindins su kūrybiniu rašymu – mokysimės kurti personažą, tikrą super herojų, kuriam vėliau parašysime istoriją.
REGISTRACIJA

16:30–17:30 VAIKŲ LAIVAS (9–12 M.)

KAUKAS GUGIS IR KERŲ KARAS

Naujos knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“ pristatymas ir susitikimas su knygos autoriumi Justinu Žilinsku.

17:00–18:00 FANTAZIJOS ĮLANKA (6–11 M.)

KURIAME SAVO MONSTRIUKĄ

Kartu su scenografe Lauryna Liepaityte mokysimės jaukintis savo baimes, kurias paversime jaukiais, mielais monstriukais.
REGISTRACIJA

10:00–19:00 KNYGŲ UOSTAS 

VAIKŲ KNYGŲ MUGĖ

11:00–18:00 FANTAZIJOS ĮLANKA 

SKAITYMO STOVYKLA

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Ši svetainė naudoja būtinus slapukus. Būtini slapukai įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių slapukų, juos galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas. Lankydamiesi svetainėje sutinkate, kad slapukai būtų naudojami. Slapukų politika