Festivalis baigėsi – festivalis tęsiasi! Gruodžio 11-14 d. Lietuvos mokyklas kviečiame dalyvauti nuotolinėje edukacijų savaitėje. Edukacijos vyks kasdien nurodytu laikotarpiu, 10 val. ryte, trukmė – 45 minutės. Vienoje edukacijoje gali dalyvauti iki šimto klasių. Norinčios dalyvauti klasės turi registruotis čia https://forms.gle/BvxeUMvGPiXG9JTs5 Registruodamiesi pasirinkite, į kurias edukacijas registruojate savo klasę. Prie edukacijos nuorodos prisijungti galės tik užsiregistravusi/ęs mokytoja/as ir transliuoti edukaciją visai klasei. Mokiniai prie edukacijos nuorodos individualiai jungtis negali.

Edukacijų vedėjai ir trumpas aprašymas:

 1. Pirmadienis, gruodžio 11 d., 10 val. Iliustruotoja Greta Alice kviečia nerti į komiksų kūrimo pasaulį. Greta papasakos apie pagrindinius komiksų kūrimo principus ir iliustruos juos gyvu komiksų kūrimu, o pabaigoje pasiūlys įrankių, kurie padės mokiniams patiems kurti savo komiksus.
  Skirta 4-6 klasėms.
 2. Antradienis, gruodžio 12 d., 10 val. Gal kada atsidūrę mieste naktį sutikote Mėnulį? Ne, ne tą, kuris šviečia danguje, o šunį, vardu Mėnulis, kuris išeina tik naktį ir visada kartu vedasi savo žmogų. Sekime paskui juos ir naktis atskleis mums daugybę paslapčių. Knygos „Šuo, kuris išeina naktį“ (tekstas: Jurga Vilė, iliustracijos: Valentina Černiauskaitė, leidykla: 700 eilučių) pristatymas ir dirbtuvės „Kelios akimirkos iš šuns Mėnulio gyvenimo“, kur gaminsime atvirukus: į išdidintus fotojuostelės kadrus piešime dar neaprašytus šuns Mėnulio nuotykius. Edukaciją veda leidyklos 700 eilučių vadovė, knygų autorė Lina Mickutė.
  Skirta 1-4 klasėms.
 3. Trečiadienis, gruodžio 13 d., 10 val. Iliustruotoja Patricija Bliuj-Stodulska kviečia į kūrybinę edukaciją pagal naują Vaivos Rykštaitės knygą vaikams „Baisiau už tarakoną“. Kas galėtų būti baisiau už tarakoną? Pakalbėsime apie baimes, ir tai, kaip ir ar verta su jomis kovoti. O kai šią temą išsiaiškinsime, pereisime prie kūrybinių darbų - pamokysiu, kaip meno pagalba prisijaukinti baimę. Atskleisiu knygos kūrimo paslaptis: kur randu įkvėpimo, kas pozavo viršeliui, iš kur taip gerai žinau, kaip atrodo tarakonai ir kas man padeda piešti. Iki pasimatymo!
  Skirta 2-4 klasėms.
 4. Ketvirtadienis, gruodžio 14 d., 10 val. Literatūrinis susitikimas su gide ir knygos vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ autore Rūta Norkūne. Susipažinsime su knygos personažais ir išsiaiškinsime ką reiškia miestinėti. Svarstysime, be ko Vilnius nebūtų Vilnius? Kas yra sostinės simboliai? Kokius sostinės istorijos faktus apie žmones ir vietas pasakoja legendos?
  Skirta 1-3 klasei.