2024 m. spalio 7 d. 15 val. Mokytojų santara organizuoja švietimo bendruomenės susitikimą su politinių partijų atstovais. Susitikimas vyks Mokyklų tobulinimo centre (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39, 226 auditorija).
Artėjant 2024 m. spalio 13 d. vyksiantiems rinkimams į Lietuvos Respublikos Seimą, su politinių partijų atstovais norime pasidalinti savo įžvalgomis apie švietimo situaciją ir kartu diskutuoti dėl galimų strateginių sprendimų. Dialogui užmegzti parengėme klausimus, kurie atspindi Mokytojų Santarai rūpimas švietimo problemas ir galimus jų sprendimo būdus. Diskusijos metu siūlome politikams pristatyti savo programines nuostatas atsakant į pasirinktus klausimus:
- Kokiais būdais sieksite dialogo tarp švietimo politikos formuotojų ir praktikų, kaip kursite tarpusavio pasitikėjimo kultūrą?
- Ką darysite, kad Lietuvos švietimas turėtų aiškias ilgalaikes strategines kryptis, kurios motyvuotų švietimo bendruomenę ir visuomenę, kviestų susitelkti ir suvienyti pastangas?
- Kaip sieksite švietimo reformų dermės, nuoseklumo, tęstinumo, ilgalaikiškumo, susitarimų ne tik tarp politinių partijų, bet ir visuomenės, ir švietimo bendruomenės?
- Kaip užtikrinsite įgyvendinamų reformų, tokių kaip įtraukusis ugdymas, ugdymo turinio atnaujinimas ir kt., tęstinumą ir deramą aprūpinimą ištekliais?
- Ką darysite, kad būtų atkurtas mokytojo darbo prasmingumas, vertingumas, patrauklumas? Kaip pritrauksite naujų talentų ir sustabdysite „protų nutekėjimą“ iš švietimo srities?
- Kaip išvaduosite mokyklų vadovus, mokytojus ir kitus švietimo praktikus iš biurokratinės naštos, trumpalaikio efektyvumo ir konkurencijos manijos?
- Ką padarysite, kad Lietuvos mokyklos laisvai, be skubos ugdytų žmogiškas vertybes, puoselėtų kultūrinį savitumą, integralumą, dialogiškumą?
- Ką darysite, kad švietime būtų siekiama prasmingų kokybinių rezultatų ir vengiama sutelkti dėmesį į vien lengvai pamatuojamus akademinius rezultatus?
- Ką darysite, kad švietimo ir akademinė bendruomenė jaustųsi vertinama kaip profesionali, kurianti prasmingą vertę, o ne tik matuojama kaip statistinis vienetas?
- Kaip planuojate įtvirtinti nuostatą, kad švietimas – asmens teisė, ir keisite įsivyraujantį požiūrį, kad švietimas tėra „eilinė paslauga, kur klientas visada teisus“?
- Kaip vienysite valstybės, verslo, nevyriausybinių organizacijų pastangas ir potencialą, sprendžiant švietimo problemas ir kuriant inovacijas?
- Ką padarysite, kad Lietuvos visuomenė didžiuotųsi švietimu, matytų jame šalies ateities kūrimo galimybes?
Mokytojų santara – tai neformalus judėjimas, jungiantis mokytojus, mokyklų vadovus, švietimo ir akademinės bendruomenės narius ir visuomenininkus, susibūręs 2023 m. lapkričio mėnesį ir išaugęs iš Santaros-Šviesos sambūrio. Mokytojų Santara siekia spręsti mokytojų profesijos devalvacijos problemą, prisidėti prie mokytojo darbo vertės ir prasmės atkūrimo, puoselėti dialogą tarp švietimo praktikų, politikos formuotojų ir visuomenės dėl Lietuvos švietimo ateities.