Jau šį savaitgalį literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos organizuojamas festivalis jaunuosius knygų mylėtojus, juos lydinčius suaugusiuosius bei keturkojus draugus pakvies į nuostabų gamtos kampelį – Anykščių Dainuvos slėnį. „Nuotykiai tęsiasi“ vyks birželio 10–11 d., per šias dienas literatūros šventėje lankytojai išvys teatralizuotus pasirodymus, koncertus, galės sudalyvauti tikroje knygos premjeroje.

Festivalio premjeros

Populiariausias vaikų ir paauglių knygų rašytojas Tomas Dirgėla specialiai festivaliui sukūrė knygą apie draugystę „Lukas ir Lėja“. Pirmą kartą ją išvysti, pauostyti, pačiupinėti ir, žinoma, paskaityti lankytojai galės raudonojo kilimo renginyje. Premjeroje renginio viešnios ir svečiai žengs raudonu kilimu, taip pat fotografuosis drauge su knygos autoriumi prie fotosienelės. Dalyvaus tiesioginėje premjeros transliacijoje per Dirgėla TV kanalą. Dalyviai galės klausti visų dominančių klausimų, selfintis, gauti autografą.

Taip pat įvyks Mariaus Marcinkevičiaus ir Linos Itagaki knygos „Mergaitė su šautuvu“ premjera. Tai istorija apie mergaitę partizanę. Kelių šimtų puslapių grafiniame romane pasakojama apie Magdę, kurios šeimą kareiviai išveža į Sibirą. Mergaitę suranda jos mokytojas, kuris dabar jau partizanų vadas, ir parsiveda į bunkerį miške. Pristatyme dalyvaus Marius ir Lina, kurie papasakos apie knygą įkvėpusius realiai gyvenusius žmones, o skautės Gabrielė Radzevičiūtė ir Justina Zokaitė pakvies vaikus praktiškai pažinti išgyvenimo miške paslaptis.

Džiaugsmas akims, ausims ir mankšta kojoms

Į Anykščių Dainuvos slėnį atvyksta energingasis, kūrybingasis improvizacijų duetas „Teptukas ir liežuvis“, pakviesiantis publiką dalyvauti interaktyviame, improvizuotame grupinio istorijos kūrimo ir gyvo piešimo performanse. Dueto narių – aktorės Sigitos Pikturnaitės Kamandulienės ir iliustruotojos Gretos Alice – vedami dalyviai keliaus į paslaptingą butą, kuriame knibždėte knibžda keisčiausių gyventojų ir nematytų daiktų. Kelionėje lydės Pauliaus Vaško ir Kazimiero Jušinsko muzikinės interpretacijos.

Aktorius Balys Ivanauskas vaikams nuo penkerių metų surengs originalią muzikos ir poezijos programą, kurios premjera įvyks festivalyje „Nuotykiai tęsiasi“. Taip pat scenoje pasirodys elektroninės muzikos grupė visai šeimai „Knygų vaikai“. Drauge šėlti kvies grupės nariai – Tomas Dirgėla ir Justinas Žilinskas, kuris ne tik gros, bet festivalyje dar pristatys ir savo novelę „Bėgliai“, laimėjusią Metų knygos ir Prano Mašioto (IBBY Lietuva) premijas. O kad žiūrovams nepritrūktų vitamino C, tikrai pasistengs Tomas Dirgėla, kuris surengs unikalų, visai šeimai skirtą stendapą „Skaitymas kenkia medžiams“.

Žymūs rašytojai ir jų dirbtuvės

Kaip ir praėjusiais metais organizatoriai į festivalį surinko visus geriausius knygų vaikams autorius, kai kurie jų ves ypatingas kūrybines dirbtuves. Šiais metais jų bus įvairiausių – žymi estų iliustruotoja Kertu Sillaste kartu su vaikais kurs personažus ir jų aplinką iš visokių netikėčiausių objektų. Vaikai bus kviečiami į smagias, įsimintinas dirbtuves kartu su knygų „Ševeliūra“, „Laimė yra lapė“, „Geriausia diena“ kūrėjomis.

Vyks Agnės Kairienės ir Ievos Juknytės knygos „Dingęs arbatinukas“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės „Voverės Rudaskruostės draugų kepyklėlė“. O kartu su vaikų poete ir iliustruotoja Indre Pliuškyte-Zaleckiene pagal naują jos knygą „Abėcėlė virtuvėje“ bus surengta eiliuota abėcėlė virtuvėje ir nykštukų futbolas. O kur dar smagiosios dirbtuvės, kurias ves Anykščių menų inkubatoriaus-studijos rezidentai!

Rašytoja Kotryna Zylė ves siaubingai smagų protmūšį apie mitines būtybes. Su iliustruotoja Kornelija Žalpyte bus galima pasigaminti ženkliukų. Taip pat veiks bibliotekų ir muziejų edukacijų erdvė. Užsiėmimus ir edukacijas įvairių amžių festivalio lankytojams ves Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos, Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Rokiškio krašto muziejaus edukatoriai.

Dėmesys jauniausiems dalyviams

Festivalyje ką veikti ras ir patys mažiausi vaikai – jiems bus išskirta „Knygų starto“ erdvė mažiausiems. Čia per dvi dienas įvyks smagių renginių – „Pojūčio teatro“ užsiėmimai, edukacija pagal I. Pliuškytės-Zaleckienės knygą „KAPT KAPT KAPT“. Taip pat ankstyvojo meninio ugdymo ekspertės, muzikės, leidyklos „Muzikija“ įkūrėjos Sonatos Latvėnaitės-Kričenienės vedama edukacija „Išgirsti dieną“.

Dar daugiau literatūrinių pramogų

Festivalio svečiai bus kviečiami aplankyti interaktyvios erdvės „Žmonės augalai“, sukurtos pagal to paties pavadinimo skaitmeninę Patricijos Bliuj-Stodulskos knygą. Erdvėje bus galima pasinerti į paslaptingą žmonių-augalų pasaulį. Taip pat rašytoja Dovilė Bajoraitė ir iliustruotoja Simona Jurčiukonytė pristatys mobilią „Visurų laboratoriją“, kurioje mažieji tyrėjai galės susipažinti su kasdienybėje aptinkamais gamtos elementais, juos iš arti patyrinėti. Per susitikimą autorės taip pat pakvies pasigaminti savo padidinamąjį stiklą ir per jį atidžiu žvilgsniu pažvelgti į mus supantį pasaulį.

Visą festivalio „Nuotykiai tęsiasi“ programą rasite čia. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, festivalio partneris Anykščių rajono savivaldybė.