Siūlome mokyklų bendruomenėms vienos dienos seminarą – intriguojančią pažintį su SEMEL ugdymo(si) metodika.

Mokytojo stiprybė – gebėjimas nuolat atsinaujinti; mokytojo galia – padėti kiekvienam mokiniui atrasti stiprybes ir gebėjimus, kurių reikia įgyvendinant savo siekius. Netgi superherojams kartais pritrūksta motyvacijos ir paskatų vykdyti savo misiją. Kaip išlikti iššūkių kupinoje šiandieninėje švietimo sistemoje, kaip stiprinti ir motyvuoti save svarbiausiai misijai – ugdyti mokinių asmenybes? Kaip įgyvendinto svarbiausią atnaujintų bendrojo ugdymo programų siekį - ugdyti mokinių vertybes, charakterio savybes?

Pasidalinti savo istorija, pajusti stiprinančią, palaikančią grupės jėgą, patikėti savo galiomis ir kurtis įkvepiančią istoriją ateičiai – tai SEMEL metodo poveikis. Naratyvine praktika paremtas metodas, inspiruoja suteikti prasmę kiekvienai patirčiai, suvokti pasirinkimų ir apsisprendimų laisvės svarbą mūsų gyvenime ir įgalina tapti savo sėkmės istorijos herojumi.

Seminaro metu išsiaiškinsime ir išbandysime, kaip susikurti saugų palaikymo ratą, atsikratyti pri(si)klijuotų etikečių bei stereotipų, kaip taikyti įvairius naratyvinės pedagogikos metodus, padedančius atskleisti kiekvieno potencialą, pvz. laiškai, dienoraštis, pasakojimai, meninės kūrybinės veiklos ir kt.).

SEMEL metodiką prieš 20 metų sukūrė Izraelio mokslininkė Dr. Sarit Barzilai. Programoje remiamasi naratyvinės pedagogikos principais, taikomos įgalinančios naratyvinės strategijos, padedančios formuotis teigiamą savivaizdį ir patirti profesinio ir asmeninio gyvenimo laisvę.

Trukmė – 8 akad. val.

Mokymus veda sertifikuoti Mokyklų tobulinimo centro SEMEL programos mentoriai, kuriuos parengė SEMEL programos kūrėjos Dr. Sarit Barzilay ir Dr.Ronit Kuriel (Izraelis).

Rašyti laišką

  • Peržiūros: 141