Į kiekvieną mokinį/-ę orientuotos socialinės-pilietinės veiklos organizavimas

 

Renginio data: 2024 m. Kovo  7 d.
Ketvirtadienį 12:00 - 17:00 val.

 

Mokytojams

   Peržiūros : 357

 

Socialinė-pilietinė veikla bendrojo lavinimo mokyklose yra privaloma, integrali ugdymo dalis, tačiau yra nemažai atvejų, kai mokykloje įgyvendinama socialinė-pilietinė veikla yra „valandų rinkimas“, o ne prasminga ir integrali su ugdymu susijusi veikla. 2023 m. nacionaliniu lygiu įvykdytas svarbus pokytis – bendruosiuose ugdymo planuose atsirado atskiras priedas „Socialinės-pilietinės veiklos organizavimas”, kuriame numatyta, kad pats mokinys nusprendžia, į kokias veiklas nori įsitraukti, jas planuoja, vėliau – reguliariai apmąsto, įsivertina savo patirtį ir t.t. Tačiau priede pateikta informacija nepadeda atsakyti į klausimą “kaip?”, todėl prasmingos socialinės-pilietinės veiklos organizavimas mokyklose ir toliau išlieka iššūkiu.

Mokymų tikslas:

Suteikti žinių ir įrankių, padėsiančių patobulinti socialinės-pilietinės veiklos organizavimą mokyklose, paverčiant šią veiklą prasminga, integralia ugdymo dalimi, orientuota į kiekvieną mokinį/-ę.

Pagrindinės mokymuose nagrinėjamos tematikos:
  • Socialinės-pilietinės veiklos organizavimo praktika Lietuvoje ir naujojo bendrųjų ugdymo planų keliami lūkesčiai;
  • Service learning modelis ir jo įgyvendinimas mokykloje;
  • Tyrimas ir refleksija – būtini etapai prasmingai socialinei-pilietinei veiklai;
  • Service learning modelio įgyvendinimo konkrečioje mokykloje planavimas.
Programos lektorė

Rūta Brazlauskaitė - programos „Renkuosi mokyti!“ alumnė, dirbusi Tarptautinio bakalaureato Diplomo programos "Creativity, activity, service" mokytoja, pedagoginio veiklos tyrimo "Socialinės-pilietinės veiklos organizavimo tobulinimas penktoje klasėje, taikant Tarptautinio bakalaureato service learning modelį" autorė, šiuo metu dirba jaunimo reikalų koordinatore.

Nuotoliniai mokymai

Trukmė: 6 akad. val. (seminaras priklauso tęstinei profesinio tobulėjimo programai “Bendradarbiavimo skatinimas mokykloje”, programos akreditacijos Nr. IVP-11-2022-32).

Kaina: 45 eur.

Norint registruotis renginyje pirma prašome prisijungti prie svetainės.

Jei neturite paskyros prašome susikurti paskyrą svetainėje.

Tik prisijungę nariai gali užsiregistruoti renginyje.
Jei kyla klausimų, rašykite el. p. renginiai@mtc.lt arba skambinkite tel. 8 686 63174


Renginio vieta: